حوادث

هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران برای بازگشت باد و باران به تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی از بازگشت باد و باران به پایتخت خبر داد و از مردم در تهران خواست که از فردا تا پایان هفته ضمن عدم صعود به ارتفاعات از حصور در کنار رودها و مسیل‌ها پرهیز کنند.

به گزارش یومیر، حامد یزدی آنلاین با اشاره به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید از فردا یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه تا روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه گفت: فعالیت متناوب سامانه بارشی و ناپایداری‌های محلی از ظهر فردا آغاز شده و تا پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. همچنین بر اساس هشدار هواشناسی، مناطق شمالی و غربی به ویژه ارتفاعات استان تهران، مناطق اثر این سامانه خواهند بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص تردد خودروها به ویژه در مسیرهای کوهستانی هشدار داد و گفت: لازم است که کوهنوردان از صعود به ارتفاعات بالادست خودداری کنند و مردم عزیز نیز از توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها بپرهیزند.

وی بر ضرورت پاکسازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و نهرها تاکید کرد و گفت:‌ توصیه‌ها و هشدارهای لازم در این خصوص به دستگاه‌های مسئول نیز اعلام شده و آنان در حالت آماده‌باش قرار دارند.

یزدی آنلاین با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید تا خیلی شدید از ظهر یک شنبه تا پایان روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه نیز گفت: این مخاطره در همه مناطق استان به ویژه نیمه جنوبی و غربی و ارتفاعات استان مورد انتظار است و در این خصوص احتمال کاهش کیفیت هوا و خطر شکستن درختان کهنسال و آسیب به نهال ها وجود دارد و توصیه اکید مدیریت بحران اتخاذ تمیهیدات لازم در این زمینه است. پرهیز از قرار گرفتن در لبه پرتگاه‌ها و ارتفاعات، خودداری از قرار گرفتن در مجاورت درختان کنهسال، ساختمان‌های فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی از جمله هشدارهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در رابطه با احتیاط در فعالیت‌های عمرانی و عدم تردد در کنار سازه‌های نیمه کاره نیز هشدار داد و بیان کرد: ذینفعان از استحکام سازه های موقت و سست، مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی مطمئن شده و افراد از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک بپرهیزند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا