استان ها

نهضت محرومیت زدایی در شهرستان ارومیه ادامه دارد

یومیر/آذربایجان غربی فرماندار ارومیه گفت: توجه به مناطق کم برخوردار در شهرستان ارومیه آغاز شده و این نهضت ادامه دارد.

3غلامحسین عماری، ۲۹ اردیبهشت ماه در دومین جلسه شورای سال جاری شهرستان با بیان اینکه محرومیت زدایی یکی از سیاست‌هایی است که دولت سیزدهم پیگیری می‌کند، افزود: در این راستا توجه به مناطق کم برخوردار و عملیات محرومیت زدایی در کوی سالار، دین پرست و لاله به صورت پایلوت در شهرستان آغاز شده و در ادامه محرومبت زدایی در منطقه بادکی را شاهدیم که به زودی منطقه دیگری برای آغاز عملیات محرومیت زدایی در ارومیه ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ارومیه از ظرفیت‌های بالقوه بالایی در گردشگری و صنایع دستی برخوردار است، گفت: توسعه و معرفی ظرفیت‌های موجود شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد که در این راستا اقدامات موثری آغاز شده و باید تداوم یابد. 

عماری، حاشیه نشینی را از دغدغه‌های مهم این شهرستان اعلام کرد و گفت: متاسفانه تاکنون توسعه غیراصولی شهر به نحو احسن مدیریت نشده که رونق ساخت و ساز در بافت تاریخی و فرسوده شهر پس از رفع ممنوعیت ساخت و ساز، می‌تواند بخشی از مشکلات این حوزه را مرتفع کند. 

فرماندار با اشاره به اهمیت توجه به شرکتهای دانش بنیان و ضرورت استفاده از ظرفیت این شرکت‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان اظهار کرد: دستگاه‌ها با توجه به مشکل کمبود فضا برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان، با هدف حمایت از جوانان فعال در این شرکت‌ها، فضای موجود بلا استفاده را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهند. 

وی برگزاری نمایشگاهی برای عرضه محصولات دانش بنیان تولیدی توسط شرکتها در ارومیه را گامی مهم در معرفی این تولیدات دانست و تاکید کرد: برای عبور از مشکلات و رقابتی کردن محصولات، توجه به شرکتهای دانش بنیان اجتناب ناپذیر است و باید از ظرفیت جوانان در شرکت‌های دانش بنیان بهره مند شد. 

عماری در ادامه با بیان اینکه مراسم ششمین سالگرد عروج حجت الاسلام حسنی باید باشکوه و در شان مبارزات این مجاهد نستوه آذربایجان باشد، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی موظف به برگزاری هر چه باشکوهتر مراسمات خرداد ماه هستند.

فرماندار با اشاره به اینکه نهضت مسکن از اولویت‌های دولت سیزدهم است، گفت: در راستای مقاوم سازی مساکن شهری و روستایی، بانک‌ها و سایر دستگاه‌های ذیربط بیش از گذشته تلاش شود و مقاوم سازی در اولویت و مورد توجه قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه تعهد اشتغال شهرستان طی سال گذشته ۹۹۷۵ نفر بود، افزود: تعهد اشتغال شهرستان ارومیه ۱۲۴.۵ درصد رشد داشته و ایجاد اشتغال برای ۱۲ هزار و ۴۲۷ نفر در سامانه رصد ثبت شده است. 

عماری با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۱۲ هزار شهید در استان در سال آینده اظهار کرد: در راستای آمادگی برای برگزاری کنگره ملی مذکور، برگزاری یادواره‌های محلی و تخصصی در دستور کار قرار گیرد. 

وی در خصوص اجرای طرح نور با بیان اینکه این طرح بدون کوچکترین چالش در شهرستان اجرا می شود، در ادامه به اهمیت موضوع جوانی جمعیت نیز اشاره کرد و  گفت: در برابر مقابله با سالمندی همگی وظیفه داریم که همه دستگاه‌ها باید به نحو احسن به وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا