اجتماعی

میوه‌ای کم‌کالری، سرشار از فیبر و ضدالتهاب

گلابی میوه ای آبدار و شیرین، سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر غذایی است و در عین حال کم کالری است.

به گزارش یومیر، گلابی سرشار از فیبر، مواد مغذی و مواد معدنی ضروری است و خواص ضدالتهابی آن به کاهش تب و التهاب کمک می کند.

در ادامه به نقل از «بی بی سی گود فود» به معرفی برخی از فواید این میوه می پردازیم:

سلامت روده

گلابی منبع خوبی از فیبر محلول و نامحلول است. شواهد فزاینده ای در مورد اهمیت فیبر و نقشی که می تواند در سلامت فلور میکروبی دستگاه گوارش (باکتری هایی که در روده ما زندگی می کنند) و در پیشگیری از چاقی و دیابت نوع 2 ایفا کند، وجود دارد.

خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد

مطالعه ای که به بررسی فواید زرده تخم مرغ، از جمله آنتوسیانین های موجود در میوه هایی مانند گلابی می پردازد، نشان می دهد که مصرف منظم آن ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

به کنترل وزن کمک کنید

گلابی کم کالری و سرشار از فیبر و آب است که به شما کمک می کند احساس سیری کنید. داده‌های مطالعه‌ای که اثرات افزودن میوه‌هایی مانند سیب یا گلابی به رژیم غذایی را در مقابل جو دوسر بررسی می‌کرد، نشان داد که میوه‌ها به کاهش مصرف انرژی و کاهش وزن بدن در طول زمان کمک می‌کنند.

به سلامت قلب کمک کنید

گلابی سرشار از آنتی اکسیدان های مفید است که با بهبود فشار خون و سطح کلسترول از قلب حمایت می کند. به طور خاص، مطالعه ای که مصرف میوه هایی مانند گلابی را مورد بررسی قرار داد، ارتباطی با بهبود لیپیدهای خون در زنان نشان داد که نشان می دهد رژیم غذایی غنی از این ترکیبات گیاهی ممکن است تأثیر مفیدی بر سلامت قلب و عروق داشته باشد.

پیشگیری از سرطان

غنی بودن از ترکیبات گیاهی محافظ مانند آنتوسیانین و اسید سینامیک، از جمله میوه هایی مانند گلابی در رژیم غذایی ممکن است به محافظت در برابر برخی سرطان ها کمک کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا