عمومی

مگر مثل مردم عادی سربازی رفته‌اید؟

آش عصبانی می شود. امین اسماعیل نژاد به قول خودش سرباز است اما این روزها اصلا پادگان نمی رود. نه اینکه بگوییم چرا یک شهروند حتما باید به پادگان برود، اما خواسته اسماعیل نژاد از مسئولان در نوع خود عجیب است.

امروز با یکی از سایت های خبری مصاحبه کرد، زمین و زمان را در هم آمیخت و گفت تمام زندگی من در هواست و نمی دانم چه کنم؟ خب چند نکته در این وسط وجود دارد که مهم است و نشان می دهد که یک فرد چقدر می تواند نسبت به همه چیز مطالبه گر باشد.

اولین؛آقا امین اسماعیل نژاد وقتی از جام جهانی برگشتی با گذاشتن استوری در اینستاگرام از تو خواست به گرگان بروی. متن متنی که برای شما ارسال شد در اینترنت هست و به قدری محترمانه بود که از شما خواسته شد به گرگان بیایید و با لباس نظامی معمولی برای دیدار با فرمانده محترم استان حضور پیدا کنید اما همین متن به شما هم رسید!

دومین؛فرق شما با سایر سربازان این مملکت چیست، وقتی می گوییم سرباز، مردم تصور می کنند که شما هر روز صبح به پادگان می روید و طبق معمول خدمت مقدس خود را انجام می دهید، اما ممکن است خیلی ها ندانند که وقتی می گویید هستید. سرباز این سرباز یعنی تمرین با تیم پاس گرگان که همان تمرین است.

سوم؛پاس گرگان چه ایرادی دارد که انجمن را تهدید کرده اید که اگر قرار است در این تیم بازی کنید، لباس نظامی بپوشید و به پادگان بروید، بسم الله! اما فکر می کنم اگر قرار بود لباس نظامی بپوشید اینقدر سر و صدا نمی کردید که چرا لیگ کاری برای من برای بازی در تیم باب میلم انجام نمی دهد!

چهارم؛شما گفته اید که نمی توانید از آن سطح بیایید و به گرگان بروید. گفتی به خاطر شرایط سربازی نمی توانی لژیونر شوی، اما حداقل در کشورت می توانی برای هر تیمی که بخواهی بازی کنی. خب این یعنی زدن زیر میز. اگر قانون قانون است، باید برای همه یکسان باشد. چند ماه بیشتر از خدمتتون باقی نمانده (با پاس گرگان تمرین کنید) و بهتر نیست تا این چند ماه مبارک کمی دندون روی جگر نگه دارید. مثل همه جوانانی که در شرایط سخت تری و بعضاً لب مرز خدمت کرده اند. شاید بسیاری از آنها ورزشکار نباشند، اما مدارک تحصیلی عالی دارند و خدمت سربازی خود را با اسلحه به دست گذرانده اند.

پنجم؛تیم ملی را سرزنش نکنید. اینکه گفتی شش ماه همه چیز را برای تیم ملی دادی فقط به خاطر تیم ملی نبود. اگر شرایط سختی دارید در تیم ملی نباشید چرا بازی و حضور در تیم ملی را مقصر می دانید آیا مردم را رها می کنید در مصاحبه خود بارها گفته اید که آمادگی روحی ندارید ، اینکه اصلا تمرکز ندارید و به زور با گرگانی ها تمرین می کنید. خب یا سربازی یا نیستی. اگر سربازی باید به خیلی چیزها احترام بگذاری.

ششم؛این بد نیست که نفس خود را حبس کنید و انتظارات خود را پایین بیاورید. شما گفته اید مثل سعید معروف و محمد موسوی نیستید و گفته اید مسائل اقتصادی در این راه بی تاثیر نیست. یعنی اگر به شما پول بدهند که دوران سربازی را در تیم پاس گرگان بگذرانید، تمرکز و خونسردی شما برمی گردد؟ نمی دانم مسئولان انجمن والیبال به شما چه قولی دادند، اما تا زمانی که سرباز هستید باید سرباز بمانید، نه تنها با شعارهای کلیشه ای که هر بازیکنی به تیم ملی می رود و از آن استفاده می کند و می گوید: من یک سرباز ایران هستم، من یک سرباز در تیم ملی هستم و…

251 251

دکمه بازگشت به بالا