ورزشی

معضل فرانسه برای المپیک/ انباشت زباله و انبوه بی‌خانمان‌ها + فیلم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مسابقات المپیک ۲۰۲۴ پاریس از ۵ الی ۲۱ مرداد برگزار خواهد شد. روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت مشعل این بازی‌ها از یونان وارد شهر مارسی شد تا پس از رونمایی از آن در شهرهای مختلف این کشور، به پاریس، محل برگزاری مسابقات برسد.

در حالی حدود ۱۰ هفته به آغاز مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان باقی مانده است که فرانسه با چالش‌های عدیده‌ای مواجه شده است.

یکی از چالش‌های فرانسه مساله انباشت زباله در خیابان‌های شهرهای مهمی همچون پاریس و مارسی است که واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته و برخی به ناتوانی دولت فرانسه، برخی به تمسخر این وضعیت و برخی هم با نگرانی به آن پرداخته اند.

یکی از کاربران با انتشار ویدئویی از زباله‌هایی که در پاریس تجمیع شده به ناتوانی «آن ایدالدو» شهردار پاریس در بهبود وضعیت شهری انتقاد کرده است.

کاربر دیگری ویدئویی از خیابان «دوژان» پاریس منتشر کرده و در اشاره به وضعیت نابسامان آن نوشته است: خیابان «دوژان» در پاریس چند هفته قبل از بازی‌های المپیک.

کاربری هم به پاکسازی مرکز شهر مارسی در آستانه المپیک اشاره کرده است اما می‌گوید همچنان خیابان‌های حاشیه شهر مملو از زباله است.

معضل فرانسه برای المپیک/ انباشت زباله و انبوه بی‌خانمان‌ها + فیلم

این مساله در جایی بغرنج‌تر می‌شود که کارگرانی که مسؤولیت نظافت و پاکسازی خیابان‌ها را برعهده دارند دست به اعتصاب زده اند و اعلام کرده اند اگر مطالباتشان برآورده نشود در طی بازی‌های المپیک هم به این اعتصاب ادامه خواهند داد.

شبکه تلویزیونی BFMTV فرانسه گزارشی در خصوص انباشت زباله و اعتصاب کارگران جمع آوری زباله تهیه کرده است و می‌گوید: از روز چهارشنبه مأموران جمع آوری زباله دست به اعتصاب زده اند و همین مساله موجب شده است زباله‌ها به پیاده رو های مارسی حمله ور شوند و بوی متعفن آنها به همسایه جدید اهالی مارسی تبدیل شده است. معضلی که به دلیل گرمای هوا تشدید شده است. این وضعیت در آستانه ورود مشعل المپیک به مارسی رخ داده است.

اما تجمع زبانه تنها مشکل مسؤولان شهری فرانسه نیست و یکی از چالش‌هایی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند وجود تعداد زیاد افراد بی خانمان است که ظاهری زننده را برای میزبان المپیک ایجاد کرده است.

پلیس فرانسه قصد دارد برای آنکه ظاهر شهر را در طی بازی‌های المپیک حفظ کند این افراد بی خانمان را به شهرک‌هایی در خارج از پاریس انتقال دهد.

یکی از کاربران ویدئویی منتشر کرده و در آن به تخلیه ۵۰۰ فرد بی خانمان در اطراف ساختمان شهرداری اشاره کرده است.

کاربر دیگری هم با انتشار ویدئویی از وضعیت خیابان‌های مارسی نوشت: مارسی میلیون‌ها دلار برای مشعل المپیک هزینه کرد اما مردم را در خیابان رها کرده است. مارسی این شکلی است.

علاوه بر این، کارکنان بخش حمل و نقل شهری هم قصد دارند در صورتی که مطالباتشان پرداخت نشود دست به اعتصاب بزنند.

ضمن اینکه اعتراض گروه‌های حامی صلح و گروه‌های ضدجنگ و فعالان حقوق بشر به حضور رژیم صهیونیستی در این بازی‌ها ممکن است به اعتراض‌ها و تجمعاتی علیه حضور این رژیم منجر شود که ترس و نگرانی مسؤولان کمیته بین المللی المپیک را برانگیخته است.

دکمه بازگشت به بالا