ورزشی

مظلومی: مشکلات جودوکاران پارالمپیکی در حال بررسی است

رییس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان درباره مشکلات و حواشی ایجاد شده در جودو نابینایان و کم‌بینایان گفت: اختلافات ایجاد شده در حال بررسی است و در آینده نزدیک اتفاق خوبی برای این رشته رقم خواهد خورد.

محمدرضا مظلومی در گفت‌وگو با یومیر، اظهار کرد: برای این که به جودو نابینایان و کم بینایان لطمه‌ای وارد نشود و ورزشکاران با آمادگی خوبی عازم مسابقات گرندپری گرجستان شوند، اختلافات در حال بررسی است و سعی می‌کنیم با پیگیری‌های لازم مشکلات ایجاد شده را برطرف کنیم تا اتفاق خوبی برای جودو رقم بخورد.

وی درباره تغییر کادر فنی جودو و این که ورزشکاران اعلام کردند حاضر به همکاری با سرمربی تیم ملی نیستند، اظهار کرد: این مساله نیاز به کار کارشناسی دارد و ما به دنبال آن هستیم تا با برگزاری جلسات متعدد مشکلات ایجاد شده را برطرف کنیم تا آن چیزی که به نفع جودوکاران پارالمپیکی باشد، رقم بخورد.

رییس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان هم‌چنان از اعزام وحید نوری، میثم بنی طبا و موسی غلامی به مسابقات گرند پری گرجستان خبر داد و افزود: موسی غلامی به دلیل انجام عمل جراحی چون مدت ۶ ماه از تمرینات و مسابقات دور بود، رنکینگ او افت کرده و اکنون در جایگاه پنجم جهان قرار دارد. در این مسابقات وضعیت وی برای حضور در پارالمپیک پاریس مورد بررسی قرار خواهد گرفت در صورتی که بتواند جزو هفت نفر برتر قرار بگیرد به پاریس اعزام می‌شود، در غیر این صورت شانس حضور در پارالمپیک را از دست خواهد داد.

وی گفت: وحید نوری و میثم بنی طبا از نظر رنکینگ شرایط خوبی دارند که امیدوارم در این مسابقات رنکینگ خود را تا جایگاه اول و دوم جهان ارتقاء دهند.

مظلومی هم‌چنین با اشاره به اعزام تیم دوومیدانی به مسابقات جهانی ژاپن در ۲۶ اردیبهشت، اظهار کرد: در دوومیدانی تاکنون ۶ نفر مجوز حضور در پارالمپیک پاریس را کسب کرده‌اند که عملکرد آن‌ها برای حضور در پارالمپیک در مسابقات جهانی ژاپن مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، اگر ورزشکاری در این تورنمنت نتواند رکورد ورودی مدنظر کمیته ملی پارالمپیک را به ثبت برساند شانس کم‌تری برای اعزام خواهد داشت و باید در مسابقات قهرمانی کشور که زیر نظر IPC برگزار می‌شود شرکت کنند تا وضعیت رکوردی آنان برای شرکت در پارالمپیک مورد بررسی قرار بگیرد.

وی درباره وضعیت گلبال پس از پارالمپیکی شدن این رشته از سوی کمیته ملی پارالمپیک، اظهار کرد: حضور دوباره گلبال در بازی‌های پارالمپیک بعد از ۱۲ سال اتفاق بزرگی بود، سعی داریم قبل از اعزام به پارالمپیک یک تورنمنت برون مرزی یا اردوی مشترک برای این تیم در نظر بگیریم تا با آمادگی خوبی عازم پاریس شوند.

مظلومی در پایان از برگزاری اردوی تیم ملی گلبال و دوومیدانی در مجموع ورزشی هرندی خبر داد و افزود: اردوی تیم ملی گلبال مردان با حضور ۱۰ ورزشکار و دوومیدانی با ۶ ورزشکار از روز یک‌شنبه(۱۶ اردیبهشت) در مجموعه ورزشی هرندی آغاز می‌شود و تا ۲۴ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. تیم ملی دوومیدانی بعد از پایان این اردو ۲۴ اردیبهشت برای شرکت در مسابقات جهانی عازم ژاپن می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا