اجتماعی

مراقب گفت‌وگوهایتان در بازی‌های آنلاین باشید

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای فرجا نسبت به فریب شهروندان در بازی های آنلاین هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با یومیر. وی با اشاره به تمایل برخی از کاربران فضای مجازی و تلفن های همراه هوشمند به انجام بازی های آنلاین و گروهی گفت: افرادی که قصد انجام این گونه بازی ها را دارند باید با پیگیری چند مورد از احتمال سوء استفاده از اطلاعات شخصی و کلاهبرداری افراد سودجو آگاه شوند. نکته ها..

وی با بیان اینکه افراد سودجو با حضور در محیط های چت آنلاین بازی به دنبال سوء استفاده از کاربران به ویژه کاربران جوان هستند، گفت: لازم است افرادی که این گونه بازی ها را انجام می دهند مراقب باشند اطلاعات و مشخصات خود را در هیچ موردی به اشتراک نگذارند. در چت روم این بازی ها را برای دیگران فاش کنید. ارائه مواردی مانند اطلاعات هویتی، محل سکونت، شماره تلفن همراه و غیره می تواند فرصت هایی را برای سوء استفاده افراد سودجو باز کند.

رجبی ادامه داد: کاربران این بازی ها نیز باید مراقب باشند که با افرادی که در این محیط ملاقات می کنند، رودررو نشوند. گاهی اوقات سودجویان خود را با هویت دیگری معرفی می کنند و با حضور چهره به چهره در محل ملاقات می توانند از کاربران اخاذی، سرقت و غیره کنند.

رئیس مرکز کشف و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتایی فرجا ادامه داد: یکی دیگر از روش های سودجویانه افراد در این حوزه، درخواست نصب نرم افزار از دیگر کاربران است. یا از آنها خواسته است که روی یک پیوند خاص کلیک کنند، آنها باید از انجام این کار خودداری کنند.

وی همچنین با بیان اینکه برخی افراد در این فضا از بازیکنان دیگر درخواست می کنند در پیام رسان های دیگر گروه تشکیل دهند و یا شبکه های اجتماعی آنها را دنبال کنند، اظهار داشت: کاربران به هیچ عنوان نباید چنین درخواستی را بپذیرند زیرا امکان سوء استفاده از عکس ها و اطلاعات خصوصی آنها وجود دارد.

هشدارهای بیشتر پلیس فتا:

کلاهبرداری تحت عنوان ابلاغ الکترونیکی دادگاه

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداران «متاورسی».

هشدار پلیس فتا درباره پیامک های جعلی قطع برق

رجبی اضافه کرد: برخی افراد دیگر نیز در محیط های بحث این بازی های آنلاین ادعاهایی مانند فروش ترفندهای بازی، ارتقا اکانت و … دارند و در این زمینه کاربران باید توجه داشته باشند که هرگز گول چنین ادعاهایی را نخورند و از خودداری کنند. پرداخت می کند. از این افراد دوری کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا