ورزشی

مدال المپیک را باید از دهان شیر بیرون بکشیم/افت‌وخیز زیادی داشتیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

بهداد سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین، درباره شرایط وزنه‌برداری ایران در سالی که گذشت، گفت: اتفاقات تلخ و شیرینی زیادی در سال گذشته برای وزنه‌برداری ایران رقم خورد و این رشته ورزشی افت و خیز زیادی داشت. در حالی که وزنه‌برداری ایران همیشه سهم به سزایی در مدال آوری کاروان ایران دارد اما در چند سال اخیر از شرایط آرمانی به دور شده و قطعاً کار ما برای رسیدن به همان روزهای اوج خیلی سخت بود.

اتفاقات تلخ و شیرینی در وزنه‌برداری رقم خورد

وی گفت: تیم ملی وزنه‌برداری در مسابقات جهانی عربستان و جوانان جهان و قهرمانی آسیا عملکرد خوبی داشت، اما در بازی‌های آسیایی بدشانس بودیم و نتوانستیم نتیجه مورد نظر را کسب کنیم. با وجود همه اتفاقاتی که برای وزنه‌برداری ایران رقم خورد به نظرم اتفاقات خوب وزنه‌برداری نسبت به اتفاقات تلخ آن بیشتر بود و این جای امیدواری دارد که وزنه‌برداری در مسیر رشد قرار گرفته است.

مدال المپیک را باید از دهان شیر بیرون بکشیم/افت‌وخیز زیادی داشتیم

فدراسیون را با کلی بدهی و کارهای عقب افتاده تحویل گرفتیم

نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد ساخت کمپ تمرینی برای وزنه‌برداران ایران گفت: سالن‌ها تمرینی کمپ وزنه‌برداری آماده شده اما هنوز خوابگاه آماده نیست و پیمان کار تعهد داده که تا اردیبهشت ماه سال جاری آن را به ما تحویل خواهد داد. وقتی فدراسیون وزنه برداری را تحویل گرفتیم با بدهی و کلی کار عقب افتاده مواجه بودیم، در رده‌های پایه چند وقتی بود که اردوها برگزار نمی‌شد با این حال اعزام به مسابقات را در برنامه قرار دادیم.

اولویت ما تجهیز کردن کمپ تیم‌های ملی بود

سلیمی تأکید کرد: از روز نخستی که انوشیروانی فدراسیون وزنه‌برداری را تحویل گرفت، اولویت ما تجهیز کردن کمپ تیم‌های ملی بود. خدا را شکر به نتیجه مطلوب نزدیک شدیم. امیدوارم بتوانیم اردوهای خوب و باکیفیت را در این کمپ داشته باشیم. رسیدن به این مرحله و احداث این کمپ برای ما خیلی سخت بود، وقتی تیم‌های ملی ما خوابگاه نداشت مجبور بودیم اردوها را در کمپ‌ها و شهرهای مختلف برگزار کنیم و این خود به خود هزینه‌های ما را زیاد کرد. کار برای ما خیلی سخت‌تر بود نسبت به زمانی که وزنه‌برداران ایران در اردوهای متمرکز اردو داشتند.

مدال المپیک را باید از دهان شیر بیرون بکشیم/افت‌وخیز زیادی داشتیم

مدال المپیک را باید از دهان شیر بیرون بکشیم

وی در مورد شانس مدال آوری وزنه‌برداری در المپیک پاریس عنوان کرد: تا المپیک چند ماه باقی مانده است و سه وزنه‌بردار آقا داریم و امیدواریم بتوانیم سه مدال خوب را در المپیک پاریس کسب کنیم. در حال حاضر سهمیه علی داوودی و میرمصطفی جوادی قطعی شده است؛ واقعاً کسب مدال در المپیک نه در وزنه‌برداری بلکه در تمامی رشته‌های ورزشی سخت است و ورزشکاران باید از دهان شیر مدال‌های المپیک را بیرون بکشند. وزنه‌برداری همیشه افتخارآفرین بوده و امیدواریم در المپیک پاریس هم روسفید بیرون بیایم.

وزنه‌برداری نیاز به توجه و حمایت دارد

سلیمی عنوان کرد: قطعاً برای رسیدن به روزهای خوب وزنه‌برداری و کسب مدال‌های رنگارنگ در این رشته ورزشی حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را نیاز داریم. البته وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تا آن جایی که در توان داشتند به ما کمک کردند اما واقعاً وزنه‌برداری نیاز به حمایت بیشتری دارد. ما الان در وزنه‌برداری تغییر نسل دادیم و نیاز است که مسئولان به این نسل توجه کنند تا آن‌ها بی‌انگیزه نشوند.

دکمه بازگشت به بالا