عمومی

محفل «امام حسنی‌ها» در روحیه و شادی مردم موثر بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام محمدحسین صداقتی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین با اشاره به اینکه مردم شهرستان کاشمر ارادت خاصی نسبت به ائمه اطهار دارند، اظهار کرد: در مجالسی که به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، شاهد تنوع و شور مردمی بودیم که این جشن‌ها توسط هیأت‌های مذهبی انجام می‌شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: مردمی بودن محافل قرآنی در کاشمر زبانزد است.

وی عنوان کرد: در شام میلاد امام حسن مجتبی (ع) برگزاری محفل انس با قرآن که با حضور آحاد مردم از سوی جامعه قرآنی شهرستان برگزار شد، به خوبی نمایانگر آن بود که برنامه‌های مذهبی به ویژه محافل این چنین برای ائمه اطهار بانی اصلی و برگزار کنندگان آن خود مردم هستند.

صداقتی افزود: این مراسم‌ها عمدتاً بار اصلی آن بر دوش هیأت‌های مذهبی و جامعه قرآنی است و همچنین همزمانی محافل امام حسنی‌ها در ابتدای سال و ماه مبارک رمضان و میلاد کریم اهل بیت در روحیه و شادی مردم اثر گذار بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: باید از دست اندرکان و بانیان این مراسم‌ها تشکر کنیم چون که مزیت برگزاری این محافل برای شادی دل مردم بر کسی پوشیده نیست و خیلی در روحیه مردم اثر گذار بوده است.

وی ادامه داد: کاشمر یکی از شهرستان‌های مذهبی استان و کشور است و وجود امام زادگان واجب التعظیم در این شهرستان و هیأت‌های مذهبی با برنامه‌های فرهنگی و مذهبی آنها در طول سال باعث شده است، بافت فرهنگی و اجتماعی این شهر یک بافت مذهبی شود و استقبال مردم از این برنامه‌ها بسیار عالی است چون که در شهرستان شاهد برگزاری بعضی از برنامه‌ها هستیم که هزینه‌های بسیار و نیروی انسانی بسیار زیادی را می‌طلبد که مردم خودشان برای اجرای این برنامه‌ها پای کار هستند.

صداقتی تأکید کرد: اگر فقط ادارات خواسته باشند این گونه برنامه‌ها را برگزار کنند عملاً نشدنی است لذا این مردم هستند که خودشان پای کار هستند و برنامه‌ها را تدارک می‌بینند و ما به عنوان تسهیلگر تلاش می‌کنیم حمایت جدی داشته باشیم و پای کارشان باشیم و از این برنامه‌ها حمایت کنیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: جهت برنامه‌های این چنینی برای آینده باید آسیب شناسی کنیم و چند پارامتر دیگر پیش بینی کنیم و با تکمیل بانک اطلاعاتی از خیران و عاشقان کریم اهل بیت بتوانیم انسجام بهتر و بیشتری در برنامه نیمه ماه مبارک رمضان داشته باشیم.

دکمه بازگشت به بالا