استان ها

لیگ برتر والیبال| هت تریک شهداب در رسیدن به فینال/ یزدی ها درناها را را هوادارانش شکار کردند

لیگ برتر والیبال| هت تریک شهداب در رسیدن به فینال  یزدی ها درناها را را هوادارانش شکار کردند

تیم والیبال شهداب در سومین بازی نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال موفق به شکست شهرداری ارومیه شد تا دومین فینالیست این رقابتها لقب بگیرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، آخرین دیدار مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال امروز شنبه 11 فروردین در سالن فدراسیون والیبال برگزار شد و تیم‌های شهداب و شهرداری ارومیه برای سومین بار به مصاف یکدیگر رفتند.

دیدار رفت تیم‌های شهرداری ارومیه و شهداب روز ششم فروردین برگزار شد و شهداب با پیروزی 3 بر یک برابر نماینده ارومیه یک گام به دیدار فینال نزدیک‌ شد اما مسابقه برگشت دو تیم چهارشنبه هشتم فروردین برگزار شد و شهرداری ارومیه 3 بر 2 مقابل شهداب به پیروزی رسید تا مشخص شدن دیگر فینالیست لیگ برتر به دیدار سوم موکول شود.

جدال امروز دو تیم در حالی از ساعت 19 آغاز شد که ظرفیت سالن فدراسیون از یک ساعت قبل از شروع مسابقه با حضور 4 هزار و 500 تماشاگر تکمیل شده بود و علاقمندان بسیار زیادی نیز پشت درب اصلی مجموعه حضور داشتند.

در این مسابقه جذاب تیم شهداب 3 بر یک به پیروزی رسید تا ضمن صعود به دیدار نهایی، حریف فولاد سیرجان در جدال پایانی لیگ برتر والیبال شود.

در ست نخست این مسابقه دو تیم بسیار نزدیک کار را دنبال کردند و گاهی شهدابی‌ها و گاهی درناها پیش افتادند تا در نهایت شهداب 25 بر 22 به پیروزی رسید تا تنها امتیاز 2 ست دیگر را برای صعود به دیدار نهایی لازم داشته باشد.

در ست دوم نخستین امتیاز به شهداب رسید، اما 3 امتیاز بعدی را شهرداری ارومیه از آن خود کرد. اختلاف امتیاز ارومیه با شهداب در میانه ست به 8 امتیاز رسید. مدافعان ارومیه در این ست عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند و در نهایت شاگردان عبدالرضا علیزاده در تیم ارومیه در این ست 25 بر 12 به پیروزی رسیدند تا از نظر ست شماری دو تیم یک بر یک برابر شوند.

شهداب در ابتدای ست سوم 2 امتیاز متوالی به دست آورد اما ارومیه در ادامه جبران کرد. در این ست عملکرد سعید جواهری توانا و میثم صالحی برای شهداب و احد رضایی و بابک فیاضی برای ارومیه ستودنی بود. رقابت نزدیک و پایاپای دو تیم تا امتیاز نهم ادامه داشت ولی شهداب در ادامه توانست اختلاف خود را با حریف به دو و سپس به سه امتیاز برساند (15 بر 12)، اما شهداب 3 امتیاز متوالی واگذار کرد تا محمدرضا تندروان وقت استراحت فنی درخواست کند. دو تیم تا امتیاز 20 برابر پیش رفتند اما در ادامه شهداب 3 امتیاز متوالی به دست آورد. در نهایت این ست 27 بر 25 به سود نماینده یزد تمام شد.

در ست چهارم نیز شهداب با نمایشی کم نقص 25 بر 18 به پیروزی رسید تا در نهایت 3 بر یک فاتح این دیدار باشد و در مجموع با 2 برد و یک شکست، شهرداری ارومیه را حذف کند و به دیدار نهایی راه یابد تا حریف تیم فولاد سیرجان در فینال شود.

امیر طلوع‌کیان به عنوان نماینده سازمان لیگ و محمد شاهمیری به عنوان ناظر فنی و داوری بر این مسابقه نظارت کردند که به مدت 134 دقیقه طول کشید.

همچنین داود نافعی، علیرضا قریب و محمد محبوب عشق‌دوست به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و داور ویدئوچک، قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

تیم‌های شهداب و ارومیه در مرحله مقدماتی در دو دیدار به مصاف یکدیگر رفتند که در مسابقه رفت (29 آذر) نماینده ارومیه 3 بر 2 به پیروزی رسید و در دیدار برگشت (16 اسفند) شهداب 3 بر صفر فاتح میدان شد.

نماینده شهر ارومیه تا کنون 3 عنوان نایب قهرمانی و 8 عنوان سومی در لیگ برتر والیبال کسب کرده. پگاه ارومیه در سال 1383 با شکست برق، شهرداری ارومیه در سال‌های 1393 با شکست میزان خراسان و 1399 با حذف کاله در مرحله نیمه‌نهایی به دیدار فینال صعود کرده، اما در نهایت به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر والیبال اکتفا کرده بودند.

شهرداری ارومیه در ابتدای دور برگشت لیگ برتر والیبال سال 1402 با پنج برد و 13 امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار داشت و با نمایش بازی‌های خوب در دور برگشت و کسب 9 برد دیگر در پایان مرحله مقدماتی با 14 پیروزی و 39 امتیاز، به رتبه هفتم رسید تا ضمن 5 پله صعود در جدول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

این تیم در مرحله نخست پلی آف در 3 مسابقه به مصاف طبیعت تیم دوم جدول رفت و با کسب 2 پیروزی مقابل این تیم قدرتمند، ضمن شگفتی‌سازی حریف شهداب در مرحله نیمه‌نهایی شد.

شهداب دافع عنوان قهرمانی لیگ برتر والیبال که از سال 1398 فعالیت در لیگ برتر را شروع کرده، در سال‌های 1400 و 1401 و در سومین و چهارمین حضور خود در این رقابت‌ها به مقام قهرمانی دست یافت و در سال 1402 به دنبال هت‌تریک قهرمانی است.

تیم شهداب در پایان مرحله مقدماتی رتبه سوم را با 17 برد و 52 امتیاز از آن خود کرد و شاگردان محمدرضا تندروان در مرحله یک چهارم نهایی در دو دیدار متوالی ایفاسرام را شکست دادند و به مرحله بعد صعود کردند.

یزدی‌ها در مرحله نیمه‌نهایی در 3دیدار به مصاف شهرداری ارومیه رفتند و با پیروزی در2 مسابقه، جواز حضور در فینال را کسب کردند.

در دیگر جدال مرحله نیمه‌نهایی تیم فولاد سیرجان در دو دیدار متوالی موفق به شکست پیکان شد و به دیدار نهایی راه یافت.

دیدار نهایی لیگ برتر والیبال روزهای 16، 18 و 20 فروردین به صورت 2 برد از 3 مسابقه برگزار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا