حوادث

قتل زن جوان درپی اختلافات خانوادگی در لواسان

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی افغانستانی که در جریان یک درگیری خانوادگی همسرش را از طبقه چهارم خانه‌ای در لواسان به پایین پرتاب کرده و به قتل رسانده بود، خبر داد.

به گزارش یومیر، سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: شامگاه دوشنبه ششم فروردین‌ماه امسال خبر سقوط زنی از پشت‌بام یک خانه چهارطبقه‌ در محله لواسان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که درپی آن تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ راهی محل حادثه شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با اشاره به حضور ماموران در محل گفت: کارآگاهان با حضور در محل با جسد زنی حدوداً ۱۹ساله‌ اهل کشور افغانستان مواجه شدند که براثر سقوط جان خود را از دست داده بود. بررسی‌های اولیه نیز نشان از این داشت که همسایه‌ها قبل از این سقوط مرگبار میان متوفی و خانواده همسرش صدای مشاجره شنیده‌اند. تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که ساعتی قبل از این حادثه زن جوان با همسر و خواهر همسرش که اختلاف خانوادگی داشته مشاجره پیدا کرده است و این درگیری به پشت‌بام نیز کشیده شده است که ناگهان متوفی به پایین پرتاب شده است.
 
ولی‌پور گودرزی ادامه داد: در نخستین گام همسر متوفی هدف بازجویی قرار گرفت. او در اظهارات ضد و نقیضی به کارآگاهان پلیس جنایی گفت، از گذشته با همسرش اختلاف داشت و در شب حادثه نیز برای عیددیدنی به خانه خواهرش رفته بودند که در جریان مهمانی به‌خاطر همان مشکلاتی که وجود داشت با همسرش شدیداً مشاجره کرده اما او برای اینکه آرام شود به پشت‌بام رفت. این مرد ادعا کرد که او نیز برای صحبت به آنجا رفته اما در ادامه همسرش ناگهان خودش را به پایین پرتاب کرد و به زندگی خود پایان داده است.

وی افزود: در تحقیقات دقیق‌تر کارآگاهان مشخص شد احتمالاً مرد جوان پس از این سقوط مرگبار قصد داشته است از صحنه جرم فرار کند اما با توجه به ازدحام جمعیت در راه‌پله‌های ساختمان ناموفق بوده است همچنین خواهر همسر متوفی که صاحب‌خانه است، در رابطه با این حادثه اظهارات ضد و نقیضی را به زبان آورد که به همین دلیل نیز بازداشت شد. پس از پایان تحقیقات میدانی در صحنه جرم، کارآگاهان جنایی مأموریت یافتند با اقدامات اطلاعاتی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف صحنه جرم بررسی‌های موشکافانه خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در این شاخه از تحقیقات با توجه به شکل قرارگرفتن جسد روی زمین، نحوه سقوط متوفی از پشت‌بام، اظهارات شهود، اختلافات گسترده زن جوان با همسرش و تجزیه و تحلیل‌های جنایی کارآگاهان، فرضیه وقوع قتل پررنگ شد و متهم پس از مواجهه با ادلّه موجود چاره‌ای جز بیان حقیقت را نداشت و  راز این سقوط را فاش کرد.
 
ولی‌پور گودرزی با اشاره به اعترافات همسر این زن گفت:‌ مرد جوان در اعترافات خود به کارآگاهان گفت که یک سال و نیم قبل با مقتوله در کشور افغانستان ازدواج کرده و با وجود مشکلات پس از مدتی همسرش با خواهرش به‌صورت مخفیانه و غیرقانونی به کشور ایران آمدند. این مرد از همسرش خواسته تا به خانه برگردد اما مخالفت کرده و به همین خاطر چهار ماه قبل به ایران آمده و در شهرهای اصفهان و دماوند کارگری کرده تا همسرش را پیدا کند. پس از اطلاع یافتن از محل سکونت همسرش در شب حادثه به منزل خواهرم رفته و بر سر همین موضوع دوباره با یکدیگر مشاجره کردند و خیلی خشمگین شدند. در ادامه هم برای صحبت کردن با تلفن به پشت‌بام رفته اما دقایقی بعد همسرش نیز به آنجا آمد و در آنجا درگیری شدیدی میان آنان رخ داد که در میانه این درگیری مرد جوان همسرش را از پشت‌بام هول داده که منجر به مرگش شده است.  

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد:  با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، مرد جوان به‌اتهام ارتکاب قتل عمدی به زندان معرفی شد و سیر مراحل قانونی پرونده ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا