استان ها

عملیات وعده صادق پیام قدرت و بازدارندگی جمهوری اسلامی است

یومیر/ایلام معاون عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عملیات «وعده صادق» پیام قدرت و بازدارندگی به جهانیان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

سردار «رسول سنایی‌راد» امروز سه‌شنبه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه، در نشست بصیرتی شورای اداری استان ایلام، با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی و مهندسی افکار از سوی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: شهید مرتضی مطهری الگوی جهاد تبیین اثر بخش است که در زمینه تبیین‌گری، مفاهیم پیچیده دینی و سیاسی را با زبان ساده برای مردم بیان می‌کردند و روان‌سازی قابل فهم از مسائل و مفاهیم ایدئولوژیک داشتند.
وی افزود: مطالعه آثار شهید مطهری امروز هم می‌تواند پاسخگوی بسیاری از شبهات باشد.

سردار سنایی‌راد با بیان اینکه هر حکومتی برای تدوام‌بخشی به حیات خود نیازمند مشروعیت است، یادآور شد: نظام اسلامی بر مبنای جمهوریت و اسلامیت نه یک کلام کم و نه یک کلام زیاد، شکل گرفته است، در نظام مردم‌سالار، برای تامین مشروعیت علاوه بر کارآمدی، بایستی روایت‌گری نیز در اختیار باشد چرا که صرف کارآمدی برای تأمین مشروعیت جواب نمی‌دهد.

سردار سنایی‌راد با اشاره به اینکه در آمریکا هم صنعت سینما و هالیوود در خدمت حاکمیت است و هم رسانه‌های بزرگ خبری که در زمینه تولید مشروعیت عمل می‌کنند، ابراز کرد: جهاد تبیین بر اساس همان مبنای مشروعیت‌ساز و جنگ ترکیبی‌ که غرب در پیش گرفته، بسیار مهم است و باید زمینه لازم برای این فریضه مهم را در سطح جامعه فراهم کرد.

معاون عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امروز تسلط به تبیین و روشنگری، جزو ضرورت‌های داشتن پست اجرایی است، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر ما روایت واقعی را بیان نکنیم، افراد دیگر روایت غیرواقعی را برای ما بیان می‌کنند. همان‌گونه که ایشان تاکید کردند جهاد تبیین یک امر فوری و قطعی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن مشروعیت لازم را برای اجرای عملیات وعده صادق فراهم کرد، گفت: دشمن در باتلاق و بن‌بست غزه فرو رفته بود و می‌خواست که از زیر بار سنگین بحرانی که در آن فرو رفته، خارج شود و بر این اساس به کنسولگری ایران در سوریه حمله کرد، البته که دچار یک اشتباه راهبردی و توهم شده بود چرا که فکر می‌کرد که ایران صبر راهبردی را در پیش خواهد گرفت.

سردار سنایی‌راد با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی بر اساس یک ارزیابی غلط، اشتباه تاریخی را مرتکب شدند، افزود: بعد از جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در سوریه، مطالبه‌ای راهبردی در کشور رقم خورد و یک ضرورت مهم برای پاسخگویی به این جنایت در کشور ایجاد شد.

معاون عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح ابراز کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال این بود که با تصاعد بحران، خود را از باتلاقی که در آن فرو رفته بود نجات دهد، به این معنا که بحران بزرگترین را تولید کند که در سایه آن، بتواند بحران اصلی را حل کند و این موضوع در جهان به«تصاعد بحران» معروف است، آن‌ها فکر می‌کردند که برای خروج از بحران غزه، یک بحران بزرگتر را ایجاد کنند.

سردار سنایی‌راد با بیان اینکه بعد از حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، ایران از رژیم صهیونسیتی به سازمان ملل شکایت کرد، گفت: کشورهایی که نظم جهانی را باید مدیریت کنند نتوانستند پاسخ منطقی به ایران بدهند و ایران بر اساس بند (۵۱) منشور سازمان ملل متحد، حق دفاع مشروع از خود را داشت و بر این اساس، اقدام و دفاع ایران مشروع بوده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه هدف از عملیات وعده صادق بازدارندگی بوده و این عملیات نیز باید محکم هم انجام می‌شد، افزود: در اجرای این عملیات، از یک اصل مهم، به عنوان اصل غافلگیری نیز استفاده نشده است چرا که اصل و هدف این عملیات، دادن پیام قدرت و بازدارندگی بود.
وی با بیان اینکه در اجرای این عملیات اعتماد به خود داشتیم‌ و هدف هم پیام قدرت بوده است، گفت: از زمانی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که رژیم صهیونیستی باید تنبیه شود، آن‌ها در آماده‌باش کامل بودند، چند روز در فشار بودند و بر این اساس، این عملیات، بدون استفاده از اصل غافلگیری و با ترکیبی از پهباد و موشک و چند لایه پدافندی انجام شد و خوشبختانه بالاتر از سطح انتظاری که دشمن داشت و بیشتر از برآورد خودمان انجام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا