اجتماعی

شناخت جامعه ازسوی پلیس کاملا ضروری است

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا گفت:‌ شناخت جامعه و چگونگی همراه سازی مشارکت مردم در به ثمر نشستن ماموریت‌های پلیس کاملا ضروری است که نباید از آن غافل شد.

به گزارش یومیر، سردار سعید منتظرالمهدی در بیست و ششمین همایش دو روزه معاونین فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی با تاکید بر این که معاونین اجتماعی سرانگشتانِ ارتباط پلیس با بدنه جامعه هستند؛ گفت: معاونین اجتماعی در برابر ۸۹ میلیون شهروند ایرانی وظیفه‌ خطیری در جهت آگاه سازی اذهان جامعه از ماموریت های خُرد و کلان پلیس دارند.

منتظرالمهدی تشریک مساعی، اِشراف اجتماعی و تلاش بیشتر برای گفتمان سازی تامین امنیت با همیاری و مردم یاری و … را از اهداف این همایش عنوان کرد و گفت: علاوه بر حوزه حقیقی لازم است تا در فضای مجازی نیز پاسخگوی سؤالات، ابهامات، شبهات، انتقادات و… مردم باشیم. کنشگریِ به موقع، مسئولانه و به دور از خطا را در همه سکوها و شبکه‌های اجتماعی مدنظر داریم.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با تاکید بر این که  پلیس و جامعه یک بَطن و یک پِیکر هستند، افزود: خوب می‌دانیم که مطالبه مردم از پلیس در تأمین امنیت عمومی به حق است و ما در این زمینه کوتاهی نکرده و از پای نمی‌نشینیم.

به گفته وی تشکیل باشگاه دانش آموزی با هدف پیشگیری، آموزش، مصون سازی و در نهایت تربیتِ شهروندان مسئول و قانون پذیر از جمله  اقدامات نوآورانه‌ و پیش دستانه فراجا در حوزه اجتماعی و فرهنگی است.

سخنگوی فراجا برقراری، بسط، تقویت و ارتقاء ارتباطات با حوزه های مختلف اجتماعی، دانشجویی، طلاب، نخبگان، خِبرگان، اساتید و … را نیز از دیگر  اولویت‌های ماموریتی معاونت فرهنگی اجتماعی پلیس دانست.

وی  رصد آسیب‌های اجتماعی و نگاه پیش کنشگری حوزه فرهنگی و اجتماعی فراجا و همچنین تاکید بر تقویت اثربخشی مشاوره و مددکاری اجتماعی پلیس در حل و فصل چالش‌های خانوادگی و منازعات اجتماعی را از اقدامات مطلوب و شایسته اخیر فراجا به ویژه در حوزه اجتماعی استان ها اعلام کرد و گفت:‌ شناخت جامعه و چگونگی همراه سازیِ مشارکتِ مردم در به ثمر نشستن ماموریت‌های پلیس کاملا ضروری است که نباید از آن غافل شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا گفت:‌توسعه مردم یاری و استفاده از همکاری عموم شهروندان در نظم و امنیت عمومی، افزایش تعامل و همکاری جامعه فرهنگی و اجتماعی فراجا و صد البته توجه جدی به نسل نوجوان و جوان برای ارتباط موثر با بخش‌های فرهنگی و ایجابی فرماندهی انتظامی از حوزه‌های مهمی است که فراجا از آن غافل نشده و گام های موثری برداشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا