عمومی

سیل به روستاهای خلخال و کوثر خسارت زد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی خدمتی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین، اظهار کرد: حجم بارش و جاری شدن سیل در بخش مرکزی خلخال و کوثر و بسیاری از روستاها نه تنها به واحدهای مسکونی خسارت عمده‌ای وارد کرده بلکه به تلف شدن احشام و خسارت عمده به خودروها و تأسیسات روستایی و شهری را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در شهرستان خلخال و در بخش مرکزی روستای مورستان با باران سیل‌آسا همراه با جاری شدن سیلاب در مسیر رودخانه‌ها روبه‌رو شد که این روند به ۴۸ واحد مسکونی روستایی و تأسیسات نگهداری احشام خسارت وارد کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: به دنبال جاری شدن سیل در بخش مرکزی خلخال علاوه بر خسارت عمده به روستانشینان، باغات و مزارع این روستاها نیز با خسارت عمده روبه‌رو شدند به طوری که در ساعات اولیه قطعی آب، برق، گاز و تأسیسات مخابراتی را شاهد بودیم.

خدمتی افزود: علاوه بر خلخال، در کوثر نیز بارش سیل‌آسای باران خسارت عمده‌ای را به روستاییان وارد کرد و حتی آبگرفتگی منازل و تخریب واحدهای مسکونی و اماکن دامی را نیز شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جاری شدن سیل به بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع و باغات شهرستان خلخال و کوثر خسارت ۸۰ تا صد درصدی وارد کرده که جمع‌بندی نهایی در این زمینه با محوریت فرماندار شهرستان انجام و گزارش نهایی به تهران ارسال خواهد شد.

خدمتی از اعزام نیروهای هلال احمر و امدادگر برای کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان و برپایی چادر در مناطق روستایی دچار تخریب واحدهای مسکونی خبر داد و اضافه کرد: تا این لحظه برق و گاز وصل شده ولی سعی بر این است تا آب و ارتباطات نیز متصل شود تا گلایه روستاییان به حداقل برسد.

وی به تداوم وضعیت بارش‌ها و صدور هشدار نارنجی در روزهای آینده اشاره کرد و ادامه داد: روز پنجشنبه با کاهش دما در همه مناطق استان، بروز اختلال را در پرواز هواپیماها شاهد خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل بیان کرد: بر اساس گزارش هواشناسی این سامانه ناپایدار تا جمعه در استان حاکم خواهد بود و از روز شنبه از شدت ناپایداری‌ها کاسته شده و هوای خنک و پایداری را در مناطق مختلف شاهد خواهیم بود.

دکمه بازگشت به بالا