استان ها

سازمان ثبت اسناد با صدور سند در نهضت ملی مسکن یاریگر دولت سیزدهم است

به گزارش خبرگزاری یومیر استان سمنان ،حسن بابایی در آیین واگذاری اسناد مالکیت واحدهای مسکونی شهر جدید ایوانکی شهرستان گرمسار در غرب استان سمنان افزود: قوه قضاییه در کنار دولت برای حل مشکلات مردمی پیشقدم شده و یاریگر دولت است.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی قوه قضاییه حل و فصل مشکلات و اختلافات حقوقی است، تاکید کرد: در مباحث حقوقی ظرفیت‌های دیگری هم وجود دارد تا بخش‌های قوه قضاییه به کمک بخش اجرایی بیاید.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم مجری طرح نهضت ملی مسکن در حمایت از اقشار مردم است که در این بین مساله مالکیت خانه‌های مسکونی پیش می‌آید و کار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این بخش آغاز می‌شود تا جلوی مشکلات حقوقی احتمالی گرفته شود.

وی با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این بین نقش تسهیل‌گری اقتصادی دارد، اضافه کرد: زمانی که مالکان خانه‌ها دارای سند باشند، کمتر مشکلات حقوقی رخ می‌دهد و مشکلات جامعه کمتر خواهد بود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: هر کجا واگذاری در نهضت ملی مسکن انجام شود، کار مستندسازی و روند صدور سند از سوی این سازمان برای رفاه حال مردم انجام می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک سمنان نیز در این آیین با اشاره به اینکه تمام قطعات شهر جدید ایوانکی تثبیت شده و امروز اسناد خانه ها به خانواده ها و مالکان تحویل می‌شود، گفت: خانواده های ساکن در این شهر جدید با احترام به قانون و تعامل اجتماعی و مدارا برای توسعه شهر پیشقدم شوند و همه این امر را از چشم دولت نبینند و مردم هم باید در این زمینه‌ها ورود داشته باشند.

سیدمهدی میرنظامی با اشاره به چشم انداز مثبت برای شهر جدید ایوانکی در مسایل زیرساختی و توسعه‌ای، ادامه داد: صدور اسناد شهر جدید ایوانکی مورد تاکید و توجه مسوولان استان سمنان بود که اکنون آماده تحویل شده است.

وی با اشاره به اقدامات در حوزه ثبت اسناد و املاک در شهرستان گرمسار، گفت: برای واحدهای صنعتی ۹۲ فقره در شهرک صنعتی جنت آباد، و قسمتی از شهرکهای صنعتی پایتخت و ایوانکی در غرب استان سمنان صدور سند انجام شد.

وی با اشاره به صدور سند به تعداد ۴۴۳ فقره در نهضت ملی مسکن شهر جدید ایوانکی استان سمنان، افزود: مساحت کل شهر ایوانکی ۱۰۹ هزار هکتار شامل هشت هزار و ۱۴۴ هکتار اراضی کشاورزی است که ۶۲ درصد اراضی کشاورزی سندار شد.

سفر یک روزه معاون رییس قوه قضائیه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به استان سمنان با هدف پیگیری چند برنامه اصلی به ویژه در صدور سند برای واحدهای نهضت ملی مسکن برنامه‌ریزی شد.

دکمه بازگشت به بالا