استان ها

زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی فراهم شود

یومیر/سمنان نماینده ولی فقیه در استان سمنان بر ضرورت فراهم شدن زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «مرتضی مطیعی» نماینده رهبر معظم انقلاب در استان و امام جمعه سمنان ۹ تیر از مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان بازدید کرد و با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در حوزه کشاورزی گفت: این‌گونه فعالیت‌ها زمینه افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استان سمنان را فراهم می‌کند.

امام جمعه سمنان با اشاره به کمبود نیروی کار ساده در بخش صنعت استان اظهار کرد: از سوی دیگر بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده امکان اشتغال در بخش‌های مختلف را ندارند که امور پژوهشی و تحقیقاتی می‌تواند بستر مناسبی برای اشتغال این جوانان بااستعداد باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ضرورت ارتباط بخش پژوهش با بخش اجرا افزود: مقام معظم رهبری بارها بر ترویج فرهنگ کار و تلاش در کشور تاکید فرموده‌اند که این مهم مقدمه جهش تولید در کشور محسوب می‌شود.

وی زمینه‌سازی برای مشارکت آحاد مردم در بخش تولید را ضروری دانست و گفت: مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی اگر با بخش صنعت و تولید ارتباط نداشته باشند تحویل آفرین نخواهند بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با تاکید بر استفاده از ظرفیت اساتید، متخصصین و پژوهشگران در بخش تولید تصریح کرد: افزایش نرخ بازدهی و بهره‌وری تولیدات کشاورزی مهمترین هدف پژوهشگران و محققان مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان باشد.

امام جمعه سمنان با تقدیر از تلاش مسئولان و کارکنان این مرکز ابراز امیدواری کرد: محصول فعالیت‌های این مرکز، رشد و پیشرفت استان سمنان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی باشد.

در ابتدای این جلسه «فرزانه بهادری» رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان در سخنانی به تشریح اقدامات و پروژه‌های انجام شده در این مرکز پرداخت.

 نماینده رهبر معظم انقلاب در استان در این برنامه از آزمایشگاه، مزارع کشاورزی، گیاهان دارویی و زنبورداری این مرکز بازدید کرد. 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا