ورزشی

زمان پایان جنگ در غزه فرا رسیده/ برای آتش‌بس مصمم هستیم

هیئت آمریکایی در دوحه برای آتش بس؛

زمان پایان جنگ در غزه فرا رسیده  برای آتش‌بس مصمم هستیم

کاخ سفید در موضع گیری جدید درباره آتش بس در غزه اعلام کرد که زمان پایان جنگ در غزه فرا رسیده و هیات آمریکایی در دوحه برای آتش بس و تبادل اسرا مصمم است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که هیئت سیاسی آمریکا برای رایزنی درباره طرح آتش بس غزه که جو بایدن رئیس جمهور این کشور به دوحه سفر کرده است.

در همین ارتباط، پایگاه خبری آکسیوس آمریکا جمعه شب به نقل از مقامات کاخ سفید گزارش داد یک هیئت سیاسی آمریکا به همراه مقامات دستگاه اطلاعاتی آمریکا (سیا) برای بررسی موضوع دستیابی به توافق در مرحله دوم میان حماس و تل آویو هم اکنون در دوحه قطر در حال رایزنی هستند.

همچنین، کاخ سفید در بیانیه جدیدی اعلام کرد که به مذاکرات آتش بس برای تبادل اسرا و آتش بس در غزه مصمم هستیم و زمان آن فرا رسیده است که جنگ در غزه پایان یابد.

اعزام هیئت صهیونیستی به ریاست موساد به دوحه

همزمان با حضور هیئت آمریکا در دوحه، یک هیئت سیاسی مذاکره کننده از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ریاست موساد به دوحه قطر برای ادامه مذاکرات برای توافق آتش بس اعزام شده است.

از سوی دیگر، رسانه‌های عبری‌زبان از پیشرفت مذاکرات تبادل اسرای میان تل‌آویو و جنبش حماس، و در عین حال اختلاف‌نظر نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خبر می‌دهند.

گزارش رسانه‌های عبری‌زبان حاکی از آن است که یوآو گالانت، وزیر جنگ از حضور در نشست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر با رئیس موساد و شاباک خودداری کرد.

گفتنی است نتانیاهو نیز از شرکت در نشست وزیر جنگ با رؤسای موساد و «شین بت» برای بررسی جزئیات مبادله زندانیان خودداری کرد.

نتانیاهو همچنین به گالانت گفت: جلسه باید با حضور من برگزار شود و من باید ریاست کابینه کوچک امنیتی را بر عهده بگیرم.

دکمه بازگشت به بالا