اجتماعی

زائرانی که به مرزها مراجعه می‌کنند را باز نمی‌گردانیم/ هیچ وقت مرزها را کامل نبستیم

فرمانده انتظامی کشور در خصوص وضعیت مرزی اخیر برای سفر زائران اربعین حسینی به عراق گفت: وضعیت مرزها در حال عادی شدن است و خوشبختانه دیگر ازدحامی که در روزهای اخیر شاهد بودیم نداریم.

به گزارش یومیر، سردار اشتری شامگاه یکشنبه در گفت وگو با رادیو اربعین، در خصوص آخرین وضعیت مرزها اظهار کرد: وضعیت مرزها در مسیر عادی شدن است و خدا را شکر آن مقداری را که در مرزها شاهد بودیم نداریم. روزهای گذشته و طرف عراقی اکنون آمادگی بیشتری برای پذیرش زائران دارد.

این مسئول نیروی انتظامی با بیان اینکه اکنون به تدریج به همه کسانی که در مرزها و پایانه های مرزی یا در مناطق پشت مرزی هستند اجازه جابجایی و اعزام آنها را به عراق می دهیم، افزود: امروز از مرز خسروی. زیارت کردم، تردد زائران در مرز خوب بود، اکنون در مرز مهران هستم، زائران در حال حرکت هستند و زائرانی را که به مرز آند آمده‌اند برنمی‌گردانیم و تا زمانی که عراق آماده باشد. این کار را انجام دهید ما مطمئن می شویم که زائران می توانند سفر کرده و به عراق بروند.

اشتری با بیان اینکه طبق آمار ما در این ایام دو میلیون و 750 هزار زائر ایرانی به عراق سفر کرده اند، گفت: موج بازگشت زائران از عراق آغاز شده و بر اساس آمار 750 هزار زائر تاکنون به کشور بازگشته اند. و در حال حاضر در برخی از محدوده ها تعداد زائرانی که به کشور باز می گردند بیشتر از زائرانی است که به عراق سفر می کنند.

رئیس نیروی انتظامی تصریح کرد: اکنون در پایانه ها مشکلی نداریم، مردم همکاری کردند و یکی دو روز مقاومت کردند، اکنون وضعیت بهتر شده و همانطور که گفته شد زائرانی که به مرزها می آیند به تدریج کار خود را انجام می دهند، بروید. به عراق

اشتری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه هیچ گاه مرزها را به طور کامل نبستیم، اظهار داشت: چندین بار به دلیل ازدحام و برای ایجاد مقدمات از طرف عراقی برای پذیرایی از زائران، مرزها یک تا دو ساعت بسته شد اما نشد. اصلا آن را دوست ندارم برای بسته بودن بیشتر مرزهای ما به صورت شبانه روزی فعال هستند، به جز مرز خسروی که ساعت مشخصی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است، در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران بازدیدکنندگان می توانند به صورت 24 ساعته تردد کنند.

وی همچنین گفت: هیچ جاده ای در داخل کشور مسدود نیست، هرچند در برخی جاده ها از جمله مهران راه بندان سنگینی وجود داشت که در چند روز گذشته درصدد رفع آن برآمدیم و اکنون وضعیت رو به بهبود است.

اشتری همچنین به زائران در هنگام بازگشت به خشکی توصیه کرد و از آنان خواست در زمان خستگی رانندگی نکنند و با آرامش به سمت محل سکونت خود حرکت کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا