عمومی

راه‌های کاربردی برای تقویت قوه‌ تفکر

هر انسانی با توانایی ها و توانایی های ذهنی خود به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر شگفت انگیز است که اگر آموزش داده شود و تمرین شود، بهتر از آنچه بوده و هست می شود.

به گزارش یومیر مارمالاد مربا او نوشت: مغز انسان اندام عجیب و خارق العاده ای است، هر انسانی با قوای ذهنی و توانایی های خود به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر بزرگ است که اگر تربیت و تمرین شود بهتر از آنچه بوده و هست می شود.

یکی از ابعادی که می تواند در مغز رشد کند، قدرت تفکر است. این یک تفکر بالا، انعطاف پذیر و سریع است که در هر شرایطی کار می کند. برای پرورش قدرت فکر، پیشنهادهای مختلفی از جمله تمرین سکوت و تمرکز وجود دارد که به آن مراقبه می گویند. کتاب خواندن نیز راه خوبی است، زیرا همزمان با بالا بردن سطح دانش و آگاهی، ما را با جهان و دیدگاه های جدید آشنا می کند که به نوبه خود بر توانایی تفکر ما تأثیر می گذارد. فعال بودن، ورزش کردن، خوردن غذای سالم، گوش دادن به موسیقی روح نواز و خواندن شعر نیز برای ما، ملتی با ادبیات غنی، پیشنهادهای مفیدی است.

برای پرورش قدرت تفکر، همه ما گاهی اوقات نیاز به انجام کارهای مختلف داریم. مثلاً چند روز در هفته یا چند دقیقه در روز باید قلم به دست بگیریم و با دست مخالف نوشتن را تمرین کنیم یا شروع به خواندن کتابی در مورد موضوعی کنیم که تا به حال به آن علاقه نداشته ایم. چنین کارهایی تفکر ما را تغییر می دهد و درهایی را به دنیای جدیدی می گشاید که تاکنون از آن غافل بوده ایم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا