اجتماعی

دستبند پلیس خوزستان ‌بر دست دو قاتل فراری

یومیر/خوزستان فرماندهان انتظامی اندیمشک و دشت‌آزادگان از دستگیری دو قاتل فراری در عملیات‌های جداگانه خبر دادند.

سرهنگ علیرضا میررضایی فرمانده انتظامی اندیمشک اظهار کرد: با توجه به وقوع یک فقره نزاع مسلحانه در سال ۱۴۰۱ در یکی از محلات شهرستان اندیمشک که منجر به قتل عمد دو نفر و متواری شدن عاملان این جنایت شد، شناسایی و دستگیری یک نفر از قاتلان و دیگر همدست وی به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی اندیمشک قرار گرفت.

به گزارش یومیر به نقل از پلیس، وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با پیگیری‌های شبانه‌روزی و انجام اقدامات فنی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی نسبت به شناسایی محل اختفای متهم در یکی از مناطق حاشیه‌نشین شهر تهران اقدام کردند.

فرمانده انتظامی اندیمشک ادامه داد: کارآگاهان پلیس با تشکیل تیم ویژه‌ای از ماموران مجرب به محل مورد اشاره اعزام شدند و در عملیاتی ضربتی و غافلگیرکننده او را دستگیر کردند و به شهرستان اندیمشک انتقال دادند.

وی با بیان اینکه تلاش برای کشف سلاح قاتل همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: قاتل در تحقیقات تکمیلی و برابر ادله و مستندات و همچنین مواجهه حضوری با دیگر قاتل دستگیرشده، به صراحت به هر دو فقره قتل عمد با سلاح جنگی با همدستی فرد دستگیرشده اعتراف کرد.

سرهنگ میررضایی با بیان اینکه علت و انگیزه ارتکاب قتل، اختلافات قبلی بوده است، گفت: متهم دستگیرشده پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شد.

دستگیری قاتل در دشت آزادگان 

فرمانده انتظامی دشت‌آزادگان نیز از دستگیری قاتل فراری کمتر از دو ساعت پس ‏از ارتکاب جرم در این شهرستان خبر داد‎.‎

سرهنگ جواد مراونه گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر فوت یک نفر در یکی از روستاهای شهرستان دشت آزادگان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و در تحقیقات مشخص شد در پی نزاع و درگیری به وجود آمده بین دو نفر در یکی از روستاهای شهرستان، یکی از آنان به‌وسیله چاقو مصدوم شده و با وجود اعزام سریع به بیمارستان بر اثر شدت جراحت فوت شده است.

فرمانده انتظامی دشت آزادگان گفت: بلافاصله تیم ویژه‌ای از ماموران برای شناسایی عامل این جنایت تشکیل شد. با اقدامات پلیسی هویت قاتل شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی وی در کمتر از دو ساعت در مخفیگاهش در یکی ازنقاط شهرستان دستگیر شد.

وی با بیان اینکه قاتل علت و انگیزه قتل را اختلافات شخصی اعلام کرده است، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد. 

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا