ورزشی

درخواست ملی‌پوشان هندبال از وزیر ورزش برای حمایت بیشتر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آخرین مرحله تیم ملی هندبال مردان برای حضور در بازی های جهانی در تهران برگزار می شود. ملی پوشان کشورمان برای شرکت در مسابقات دوستانه و جام جهانی سوئد و لهستان روز دوشنبه 21 دی ماه تهران را به مقصد لهستان ترک می کنند.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان عصر امروز دوشنبه با بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی هندبال دیدار و گفتگو کرد.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در این بازدید و در جمع ملی پوشان گفت: 20 نفر از تیم ملی به جام جهانی بزرگترین رویداد هندبال جهان اعزام می شوند.

وی افزود: این ورزشکاران در این مسابقات به عنوان سرباز کشور ظاهر می شوند و با وجود اینکه در گروه سختی قرار داریم، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین نتایج را کسب کنند و با عملکرد خود تفاوت بزرگی در رشد هندبال ایجاد کنند. .

محمد سیاوشی دروازه بان تیم ملی هندبال نیز گفت: این آخرین مرحله اردوی این تیم در تهران است. بازی های سختی در پیش داریم. همیشه از سوی وزارت ورزش از هندبال حمایت شده است، زیرا این یک ورزش است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این چند سال نتایج خوبی در هندبال به دست آمده است و این موفقیت جز با حمایت شما و وزارت ورزش و حضور آقای مهندس میسر نشد. پاکدل در راس انجمن هندبال.

ملی پوش هندبال ایران خاطرنشان کرد: قبل از ارسال می خواهیم بیشتر از قبل از ما حمایت کنید. همه این مراجع تنها با حمایت فدراسیون و با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایجاد شد.

هندبالیست کشورمان تصریح کرد: می توانیم در این مسابقات شیلی را شکست دهیم و به عنوان تیم سوم گروه خود صعود کنیم. ما تمام تلاش خود را می کنیم و فقط به حمایت شما نیاز داریم. از شما می خواهیم که از ما حمایت کنید و قبل از ارسال هزینه ویژه ای به ما بدهید.

وی ادامه داد: شنیده‌ایم که بسیاری از زمین‌ها پاداش و مزایای ویژه از جمله تخفیف خودرو و… داشتند، اما هیچ‌کدام شامل ما نشد و فقط فدراسیون با کمک اسپانسر به بازیکنان پول می‌داد. ما از شما می خواهیم که ما را حمایت کنید، ما دوست نداریم ظلم کنیم و دوست داریم مانند سایر حوزه ها باشیم.

سیاوشی تاکید کرد: خیلی از این بچه ها سابقه حضور در تیم ملی را دارند اما باور کنید خانه و ماشین ندارند. پیش از این میزان قراردادها در لیگ هندبال بسیار کم بود اما امسال رشد خوبی داشته است. این قول را برای انتقال ماشین به ما بدهید تا ما هم قول صعود در مسابقات جهانی بدهیم.

پس از حضور وزیر ورزش در اردوی تیم ملی هندبال مردان ایران، ووسلین، سرمربی خارجی تیم هندبال نیز گفت: افتخار دارم که سرمربی تیم هندبال ایران باشم. من معتقدم مردم و کشور خوبی دارید.

وی ادامه داد: قول مدال نمی دهم اما قول می دهم با 100 درصد ظرفیت مقابل رقبایمان بجنگیم. مسابقات جهانی هندبال بسیار متفاوت است و انجمن هندبال در این راستا نیاز به حمایت ویژه دارد.

در ادامه حمید سجادی خطاب به ملی پوشان گفت: ما چند صبائی هستیم و هیچکس دائم اینجا نبوده است. ما وظیفه داریم در خدمت ورزش کشور باشیم و با هم فکر کنیم که دغدغه شما چیست.

وی گفت: حق ورزشکار داشتن ماشین مناسب است. وقتی یک ورزشکار الگوی دیگران باشد، زندگی او نیز مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. چهار پنج روز گذشته در مورد مسکن ورزشکاران با بازرپاش صحبت کردم تا ببینم ورزشکاران و پیشکسوتان چگونه می توانند مسکن بگیرند.

سجادی در ادامه افزود: امروز در ستاد بازی های آسیایی بحث اعزام تیم ها مطرح شد. وظیفه ما حمایت از فدراسیون ها و تیم هاست و وقتی وارد روستا می شوید این شما و عملکرد شما هستید. شما در آن زمان در صحنه هستید و ما باید الان و البته از یک سال پیش کار کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه تاکید کرد: ما وظیفه خود را به بهترین نحو انجام می دهیم، بنابراین وقتی روی سکو می نشینیم و مسابقات شما را تماشا می کنیم، ای کاش فلان کار را انجام نمی دادیم.

وی گفت: امیدوارم کیفیت اجراهای شما به گونه ای باشد که شما و کادر فنی از آن لذت ببرید و امیدوارم در کسب سهمیه المپیک موفق باشید.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: امیدوارم چشم کسانی که سوار بر موج ورزشکاران می شوند کور شود، سعی کردند در ذهن ورزشکاران تردید ایجاد کنند و امیدوارم ورزشکاران با عملکرد خود آنها را ناامید کنند. در کشتی شاهد بودیم که برخی از هموطنان حاضر در سالن در حین برگزاری مسابقات سعی کردند ذهن ورزشکاران و مربیان را مشوش کنند.

سجادی در پایان بازدید از اردوی تیم هندبال گفت: برای فوتبالیست ها خیلی سخت بود و آنها را تنها نگذاشتیم و تیمی که در دیدار مقابل ولز 6 گل به ثمر رساند، بازی را تغییر داد.

تیم ملی هندبال مردان ایران هفته آینده تهران را به مقصد لهستان ترک می کند تا در دیدارهای تدارکاتی و در نهایت مسابقات جام جهانی 2023 شرکت کند و این برای دومین بار است که تیم هندبال مردان ایران در این رویداد شرکت می کند.

دکمه بازگشت به بالا