اجتماعی

دانشجویان به عنوان دستیاران فناوری در شرکت های مستقر در پارک‌های علم و فناوری فعالیت می‌کنند

دانش آموزان به عنوان دستیار فناوری در شرکت های واقع در پارک های علم و فناوری کار می کنند

ارتقای توانایی های دانش آموزان، آموزش مهارت های مرتبط با کارآفرینی و تقویت کار گروهی با جذب دانشجو به عنوان دستیار فناوری در شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری محقق می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری یومیر؛ هدفی که به عنوان حکم قانونی به نهادهای ذیربط واگذار شده تا اجرایی شود و در سال اول اجرای آن حداقل نیم درصد از دانشجویان سراسر کشور با این طرح جذب خواهند شد. این وظیفه؛ این ماموریتی است که هیات وزیران در قالب مصوبه قانون جهش تولید دانش بنیان به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ کرده است.

به موجب این قانون و مقررات مصوب آن؛ بسیاری از مقامات دولتی متعهد به رفع موانع موجود بر سر راه توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری هستند. اجرای مفاد این قانون منوط به همکاری کلیه نهادهای مرتبط است. با پیگیری های دولت، مفاد اجرایی این قانون به تمامی دستگاه ها ابلاغ شده است تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات و موانع پیش روی بنگاه های دانش بنیان و خلاق و تسهیل فعالیت این بنگاه ها اقدام کنند. .

برای اجرای این قانون، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و ثروت، طرح همیار فناوری را با هدف ارتقای ظرفیت دانشجویان، آموزش اجرا کرده است. مهارت های مرتبط با کارآفرینی و تقویت کار گروهی، پیشگام در اجرای حوزه فناوری و نوآوری و تقویت ارتباط دانشگاه ها با پارک های علم و فناوری می باشد.

وزارت کشور باید به گونه ای برنامه ریزی کند که دانشجویان مشمول این طرح بتوانند به مدت 6 ماه در یکی از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری مشغول به کار شوند و در ازای آن از مزایایی برخوردار شوند. طرح دستیار فناوری با هدایت دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد هر استان برنامه ریزی و اجرا می شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای دادن به و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا