استان ها

«جهاد تبیین» را به عنوان یک فریضه واجب و همگانی جدی بگیریم

یومیر / قزوین نماینده ولی فقیه در استان قزوین و امام جمعه قزوین گفت: همه باید اعلام جهاد را به عنوان یک وظیفه واجب و همگانی جدی بگیریم و بدانیم که انجام اعلامیه دیگران در جهاد وظیفه ما را برآورده نمی کند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی شامگاه دوشنبه 22 تیر 1401 در دیدار با اصحاب رسانه استان قزوین که به مناسبت روز قلم و به همت سازمان بسیج رسانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. ارشاد اسلامی قزوین گفت: در شرایطی که عرب در جاهلیت به سر می برد، خداوند آیات اول قرآن را با قلم نازل کرد.

وی در ادامه بیان کرد: خداوند در سوره مبارکه علک، قلم را با عزت پیوند داده است و بی دین ترین افراد اگر به لایه های سطحی و مضمون این آیات اولیه قرآن بنگرند، حتما عظمت آن را خواهند فهمید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه خروجی قرآن عزت است; وی تصریح کرد: خداوند با پیوند قلم با کرامت به انسان نشان داد که انسان مردی با کرامت است و شالوده آن با وقار بنا شده است و این کرامت است که پل ارتباطی بین مردم است، پس همه باید کمک کنیم تا عنصر و اکسیر شکل بگیرد. . از کرامت در جهان

وی گفت: جناح های سیاسی فرصتی برای تضاد نظرات است و روزی که جامعه یک صدا شود و یک جناح سیاسی به سمت انزوا حرکت کند، روز بدبختی جامعه ما خواهد بود.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه در متن انقلاب اسلامی به همه سلایق و گرایش های سیاسی احترام می گذاریم، گفت: همه ما بر اساس اصول و مبانی اسلامی حق برادری داریم و باید تلاش کنیم از ریاکاری دوری کنیم.

وی گفت: عدالتخواهی ما نباید ناامید باشد و امید ما نباید مطالبه گری را ببندد بنابراین باید برای گسترش مطالبه در جامعه تلاش کنیم.

آیت الله عابدینی 2 گروه را برای مردم ایجاد یأس دانست و ادامه داد: مفسدان و عدالت خواهانی که ادبیات عدالت خواهان را نمی شناسند برای ایجاد امید در جامعه مضر هستند.

وی تصریح کرد: همه باید جهاد تبیین را به عنوان یک وظیفه واجب و همگانی جدی بگیریم و بدانیم که عملکرد دیگران در جهاد تبیین وظیفه ما را برآورده نمی کند.

این مسئول گفت: جنگ امروز با دشمن یک جنگ ترکیبی است و در این میان دشمن تمام توان خود را برای ایجاد نارضایتی و کشاندن مردم به خیابان ها به کار گرفته است و همه باید مراقب باشیم که عامل دشمن نباشیم. “

وی در پایان گفت: رسانه ها اولین مسئول تبیین در جامعه هستند، بنابراین باید فرصت ها و تهدیدهای آینده را از استان و کشور دید و مسئولان را در برنامه ریزی آینده ای بهتر برای استان یاری کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا