حوادث

توصیه‌های مدیریت بحران به استان تهران‌ها در پی وقوع باد شدید و رگبار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به صدور اخطاریه زرد هواشناسی مبنی بر وقوع دو سامانه جوی در استان تهران نسبت به وقوع وزش باد شدید و رگبار باران در ارتفاعات شمال شرق هشدار داد.

به گزارش یومیرحامد یزدی آنلاین بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از صدور دو سامانه هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های هواشناسی سامانه اول، وزش باد شدید و گرد و خاک خواهد بود که از فردا پنجشنبه 31 شهریور ماه آغاز می شود. ماه شروع می شود و در غروب جمعه 1 اکتبر به پایان می رسد.

یزدی آنلاین نسبت به وزش باد شدید و گرد و خاک به مردم هشدار داد و گفت: با توجه به منطقه متاثر از این پدیده جوی که مناطق جنوبی و غربی استان تهران است، مردم شهرستان های شهریار، ملارد، قدس، اسلامشهر، بهارستان، رباط کریم، و ورامین، پیشوا، قرچک، پاکدشت و ری می خواهیم به ایمنی سازه ها و استحکام ساختمان های نیمه کاره توجه ویژه داشته باشند، زیرا در هنگام وزش باد شدید احتمال سقوط اجسام از ارتفاع وجود دارد.

وی با اشاره به سامانه دوم پیش بینی شده از سوی سازمان هواشناسی برای وقوع رگبارهای شدید به ویژه در ساعات عصر امروز چهارشنبه 30 شهریور و اوایل عصر فردا پنجشنبه 31 شهریور، افزود: منطقه تحت تاثیر این سامانه خواهد بود. در ارتفاعات شمالی و شمال شرقی و از مردم این مناطق می خواهیم هنگام تردد در جاده های کوهستانی مراقب باشند و از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند و همچنین از پارک کردن در حاشیه جاده ها اکیداً خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در این اداره کل در شهریور ماه گفت: بیش از 100 اقدام موثر در این اداره کل در این ماه انجام شده و 300 مکاتبه با نهادهای مختلف انجام شده است. .

یزدی آنلاین با بیان اینکه تمامی اقدامات تیم خدمات رسانی و امداد و نجات در مراسم اربعین حسینی(ع) طبق برنامه ریزی انجام شد، افزود: از تلاش شبانه روزی و بی وقفه تمامی دستگاه های خدمات رسان و کارکنان تشکر و قدردانی می شود. . انجام میدهم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا