عمومی

توسعه کشت گیاهان کم‌آب‌بر در استان بوشهر/ الگوی کشت اصلاح می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کبری توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی استان بوشهر و محدودیت در سفره آب‌های زیرزمینی و نیز بروز پدیده تغییر اقلیم، توسعه و ترویج گیاهان دارویی سازگار با آب و هوای استان بسیار با اهمیت است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: تأمین بستر تولید در جهت تکثیر بذور گیاهان دارویی سازگار با شرایط استان با اولویت گیاهان دارویی یک ساله نظیر زیره سبز و نیز تنوع بخشی به الگوی کاشت به عنوان ۲ برنامه در حوزه گیاهان دارویی استان مطرح است.

وی گفت: در این راستا از محل اعتبارات ملی طرح توسعه گیاهان دارویی ایجاد مزارع الگویی گیاهان دارویی مورینگا و جوجوبا و نیز ایجاد مزرعه تولید و تکثیر بذر زیره سبز با مشارکت کشاورزان از مهمترین فعالیت‌های این حوزه است.

توکلی افزود: به منظور افزایش مشارکت و همراهی هر چه بیشتر بهره برداران در برنامه اصلاح الگوی کاشت با محوریت توسعه گیاهان دارویی اجرای برنامه آموزشی و ترویجی با هدف ارتقا دانش فنی و اطلاعات بهره برداران را بسیار مهم و زمینه ساز مشارکت بهره برداران در توسعه کشت گیاهان دارویی در استان بوشهر است.

وی افزود: تقویت ناوگان مکانیزاسیون در فرآیندهای کاشت و برداشت گیاهان دارویی و نیز تأمین زنجیره ارزش این محصولات با هدف دسترسی به بازار فروش از برنامه‌ها و تصمیمات این حوزه است.

دکمه بازگشت به بالا