استان ها

تمهیدات ویژه اورژانس برای تامین دارو و راه‌اندازی داروخانه در نقطه صفر مرزی مهران

رئیس سازمان اورژانس کشور خبر داد؛

تمهیدات ویژه اورژانس برای تامین دارو و راه‌اندازی داروخانه در نقطه صفر مرزی مهران

رئیس سازمان اورژانس کشور از تمهیدات ویژه برای تامین دارو و راه‌اندازی داروخانه در نقطه صفر مرزی در مهران خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه ظرفیت ها، توانمندی ها و چالش های بهداشتی و درمانی استان ایلام به ویژه پایانه مرزی مهران را بررسی کردیم، افزود: بخش عمده ای از ترددهای زائران اربعین حسینی از پایانه مرزی مهران به زیارت عتبات می روند بنابراین استان ایلام و مرز مهران برای ما در خدمت رسانی، استراتژیک و مهم است.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی پایانه مرزی مهران در سال گذشته با حضور وزیر بهداشت، خاطرنشان کرد: دیروز جلسه ای با استاندار ایلام داشتیم و مقرر شد در بخش گیت خروجی زائران، فضایی در اختیار اورژانس قرار گیرد تا یک مرکز با استفاده از سازه های سبک ساخته و تردد بین مسیر کمتر و خدمات مورد نیاز زائران در محل، ارائه شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور از تمهیدات ویژه برای تامین دارو و راه اندازی داروخانه در نقطه صفر مرزی در مهران خبر داد و گفت: مقرر شد به منظور پیشگیری از ایجاد تجمع زائران برای دریافت داروهای مورد نیاز، فضایی در مجاورت مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی پایانه مرزی مهران ایجاد شود و دارو به زائران عرضه شود.

میعادفر با اشاره به تشکیل جلسه مشترک سازمان اورژانس و شورای معاونان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به منظور تمهیدات ویژه برای خدمت رسانی در ایام اربعین، یادآور شد: در کرمانشاه از مرکز بهداشتی درمانی و اورژانس پیش بیمارستانی ثارالله(ع) در نقطه صفر مرز خسروی بازدید کردیم و این مرکز تا 80 درصد پیشرفت داشته و با تامین منابع مالی، تا ایام اربعین، تکمیل و با حضور وزیر بهداشت افتتاح می شود.

وی ادامه داد: مرکز بهداشتی درمانی و اورژانس پیش بیمارستان ثارالله(ع) در دو طبقه و با زیربنای دو هزار متر مربع ساخته شده که سال گذشته بخشی از این مرکز راه اندازی شده بود که امسال به طور کامل به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از مراکز بهداشتی و درمانی و آمادگی دانشگاه های علوم پزشکی استان خوزستان نیز بازدید می کنیم تا بهترین خدمات به زائران در ایام اربعین ارائه شود.

میعادفر خاطرنشان کرد: چندین سال ایام اربعین در فصل گرما و تابستان است بنابراین برنامه ما، راه اندازی مراکز درمانی ثابت بود که در این زمینه سال گذشته مرکز درمانی در مرز مهران و امسال نیز در مرز خسروی راه اندازی می شود. در ایام گرم سال، ارائه خدمات در سازه های موقت و چادر، امکان پذیر نیست و هدف و برنامه ما، ارائه خدمات در مراکز ثابت بود که انجام شده است.

وی یکی از زمینه های همکاری خیرین و سازمانها در ایام اربعین را ایجاد اتاق های سرد دانست و گفت: زائرانی که دچار گرمازدگی می شوند می توانند در اتاق های سردی که توسط خیرین یا سازمانها راه اندازی می شود، بمانند و در صورت نیاز به خدمات بیشتر، در مراکز درمانی ثابت و اورژانس پذیرش شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: امکانات سازمان اورژانس کشور از جمله ناوگان و نیرو از سایر دانشگاه ها در ایام اربعین به مناطق مرزی اعزام می شوند. امسال با توجه به ورود آمبولانس های جدید به ناوگان اورژانس کشور، تلاش داریم که این آمبولانس ها در ایام اربعین در مناطق مرزی خدمات مورد نیاز بیماران را ارائه کنند و بعد از این ایام در دانشگاه های علوم پزشکی توزیع شوند.

دکمه بازگشت به بالا