ورزشی

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

به گزارش شفاف و به نقل از ساکرنت، بازیکنانی چون هیده توشی ناکاتا، علی دایی، پارک جی سونگ در تاریخ جام جهانی خوش درخشیدند. در واقع تعداد بازیکنان آسیایی که توانستند در این رویداد بدرخشند کم نبود.

حالا همه نگاه ها به جام جهانی 2022 قطر است و باید دید در این مدت کدام بازیکنان آسیایی خواهند درخشید.

معز علی (قطر)

عبدالکریم حسن (قطر)

مهدی طارمی (ایران)

مهدی طارمی در جام جهانی گذشته همچنان در آسیا بازی می کرد. همه او را به خاطر آخرین فرصت مقابل پرتغال به یاد دارند. چهار سال بعد و او اکنون در دوران اوج خود یک مهاجم است و برای پورتو درخشیده است و امسال 5 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

طارمی یکی از مهره های کلیدی تیم پورتو است که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی پرتغال شد. طارمی در سه فصل و نیم حضور در پرتغال 62 گل به ثمر رساند و توانایی درخشش در این مدت را دارد.

علیرضا بیرانوند (ایران)

در حالی که این طارمی بود که شانس برد تاریخی ایران مقابل پرتغال در جام جهانی را از دست داد، درخشش علیرضا بیرانوند در آن دیدار را نباید فراموش کرد. بیرانوند با مهار ضربه پنالتی رونالدو خود را در کانون توجه قرار داد.

بیرانوند که با پرسپولیس چهار قهرمانی لیگ ایران را به دست آورده بود، در نهایت راهی اروپا شد و به رویال آنتورپ بلژیک پیوست و همچنان به صورت قرضی در پرتغال در بوآ ویستا حضور داشت، هرچند اخیراً با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد.

حالا این دروازه بان 30 ساله به پرسپولیس بازگشته و پس از روی کار آمدن گزینه های قابل قبول دیگری مانند امیر عابدزاده، رقابت سختی برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی را پیش رو دارد، هرچند به نظر می رسد گزینه اول کارلوس کی روش در دروازه باشد. برای دومین بار متوالی تیم ملی را تشکیل می دهد.

سلمان الفرج (عربستان)

سالم الدوساری (عربستان)

تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)

دایچی کامادا (ژاپن)

کیم مین جائه (کره جنوبی)

سون هیونگ مین (کره جنوبی)

دکمه بازگشت به بالا