اجتماعی

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص اقدامات این سازمان برای تعیین علت مرگ مهسا امینی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش یومیر، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع می رساند اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بلافاصله در پی دستور دادستان محترم تهران برای رسیدگی ویژه به این پرونده، همکاران مجرب این سازمان را اعزام و در بیمارستان معاینه و طی مراحل تشکیل یک کمیسیون تخصصی خبر فوت وی دریافت شد. پس از اطلاع از فوت متوفی و ​​به دستور مقام محترم قضائی، تیمی مجرب از کارشناسان پزشکی قانونی تشکیل شد، پس از انتقال جسد متوفی به سالن تشریح مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران، معاینه فیزیکی و کالبد شکافی به عمل آمد. جسد متوفی انجام شد.

در رابطه با رسیدگی به این پرونده، در معاینه و کالبد شکافی بررسی دقیق و کامل انجام شد و تمامی معیارها و شاخص های تعیین علت مرگ، معاینه خارجی و اندام های داخلی بدن انجام شد و اقدامات لازم انجام شد. نمونه ها از بافت ها و اندام های داخلی بدن گرفته و به آزمایشگاه های تخصصی فرستاده شد. به محض حصول نتیجه آزمایشات ارسالی با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبد شکافی، مندرجات پرونده بیمارستانی و مدارک پزشکی و همچنین اخذ نظریه تخصصی حوزه های مورد نظر در قالب یک کمیسیون ویژه پزشکی به دستور دادستان محترم در اداره کل. پزشکی قانونی استان تهران تشکیل شده و متعاقبا اقدامات لازم جهت تعیین علت فوت انجام و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال خواهد شد.

مهسا امینی دختر 22 ساله ای بود که چهارشنبه گذشته توسط نیروهای گشت ارشاد دستگیر و در همان روز بازداشت در بازداشتگاه وزیران تهران اعلام شد که دچار سکته مغزی شده است. مهسا امینی که در بیمارستان کسری در کما بود، بعدازظهر جمعه درگذشت.

روز پنجشنبه پلیس تهران با تایید سکته قلبی مهسا امینی پس از دستگیری توسط یکی از گشت‌های پلیس، توضیح داد: خانمی برای توضیح و آموزش به یکی از کلانتری‌های کلانتری تهران معرفی شد که ناگهان به او مراجعه کردند. او ناگهان دچار مشکل قلبی شد.»

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس شانگهای به ازبکستان سفر کرده است، به وزیر کشور دستور داد تا حادثه تلخ مهسا امینی را پیگیری و بررسی کند.

پیکر مهسا امینی امروز در سقز تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر خانواده و بستگان آن مرحوم، جمع زیادی از مردم و تعدادی از مسئولان شهرستان سق نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا