عمومی

ایده «هر کلانتری یک شهر» کرمانشاه الگوی مناسبی برای کل کشور است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سردار محمد شرفی شامگاه چهارشنبه در بازدید از کلانتری ۲۲ بهمن شهر کرمانشاه، اظهار کرد: نقش و اهمیت کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در امنیت شهر و جامعه غیرقابل انکار است و مامورانی که در این مراکز مشغول انجام وظیفه هستند سهم بسیار زیادی در برقراری امنیت و آرامش دارند.

وی افزود: این نکته را باید در نظر گرفت که کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها برای انجام هرچه بهتر مأموریت‌ها و ایجاد امنیت و آرامش نیاز به تغییرات و نوآوری‌هایی دارند که خوشبختانه از زمان حضور سردار حاجیان در مسند فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه شاهد آن هستیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا تصریح کرد: یکی از برنامه‌هایی که در کرمانشاه اجرا شده طرح هر کلانتری یک شهر است که طی آن با تجهیز این مراکز به دوربین‌های رصد و پایش عملاً اشراف کلانتری‌ها را نسبت به حوزه استحفاظی خود افزایش داده است.

سردار شرفی یادآور شد: اجرای این طرح در کرمانشاه بسیار موفقیت‌آمیز بوده است، ایده‌ای که می‌تواند به عنوان یک الگو در کل کشور نیز اجرایی و عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک چنین ایده‌ها و الگوهایی پلیس را در انجام هرچه بهتر مأموریت‌ها و وظایفش کمک خواهد کرد و باعث می‌شود میزان جرایم کاهش یافته و در مقابل احساس امنیت افزایش پیدا کند.

سردار شرفی در پایان سخنانش امنیت موجود در کرمانشاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کاهش جرایمی مانند سرقت و کنترل جرایم دیگر باعث شده، کرمانشاه در زمره استان‌های امن کشور قرار بگیرد که جای قدردانی دارد.

دکمه بازگشت به بالا