اجتماعی

افزایش بیماران تنفسی در آمریکا و تشدید فشار بر بیمارستان‌ها

این روزها ایالت های مختلف آمریکا با شیوع روزافزون بیماری های تنفسی از جمله کووید-۱۹، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) مواجه هستند که همزمان با فصل سرما، فشار بر کادر پزشکی و بیمارستان های این شهر را افزایش داده است. کشور.

به گزارش یومیر، بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، فعالیت ویروس آنفولانزای فصلی امسال با شروع فصل سرما در این کشور شدت گرفته و همچنان در حال افزایش است.

در هفته گذشته منتهی به 26 نوامبر، حدود 20000 بستری به دلیل آنفولانزا در ایالات متحده گزارش شده است. همچنین تعداد بستری شدن بیماران مبتلا به آنفلوانزا در هفته یاد شده در آمریکا نسبت به هفته قبل تقریبا دو برابر شده است.

از ابتدای پاییز امسال حداقل 8.7 میلیون مورد، 78 هزار بستری و رکورد 4500 فوتی بر اثر آنفولانزای فصلی در این کشور گزارش شده است.

این در حالی است که در این فصل در مجموع 14 مورد مرگ و میر کودکان بر اثر آنفلوآنزا گزارش شده است.

داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نشان می دهد که درصد مراجعات سرپایی برای بیماری های تنفسی در این فصل در ایالات متحده به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مقامات بهداشتی ایالات متحده هشدار داده اند که ایالت ها باید منتظر فصل آنفولانزای بدتر از حد معمول باشند.

آنها همچنین توصیه می کنند که همه افراد بالای شش ماه باید سالانه واکسن آنفولانزا دریافت کنند تا مصونیت نسبی در برابر این بیماری ایجاد کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده گفت: واکسیناسیون به جلوگیری از عفونت کمک می کند و همچنین می تواند از عوارض جدی بیماری در افرادی که واکسینه شده اند اما همچنان آنفولانزا می گیرند، جلوگیری کند.

ایالات متحده در حال حاضر شاهد شیوع سه بیماری تنفسی است که کارشناسان نسبت به آن هشدار داده اند.

بر اساس آخرین داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، میانگین روزانه بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان های این کشور نیز با شروع فصل سرما افزایش یافته است.

این کشور در هفته منتهی به 8 آبان ماه به طور میانگین روزانه 4200 بستری بیماران کرونایی را به ثبت رساند که نسبت به هفته قبل 17.6 درصد افزایش داشته است.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان های کشور در هفته گذشته به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته رسیده و بیش از 35 هزار بیمار تحت درمان قرار گرفته اند.

کارشناسان می گویند که گردهمایی های شب سال نو بهترین زمان برای شیوع ویروس کرونا است زیرا میلیون ها آمریکایی در گردهمایی ها یا مسافرت ها شرکت می کنند.

یک مقام بهداشتی آمریکا گفت: ممکن است طی یک یا دو هفته تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به کووید-19 را نسبت به ویروس سنسیشیال تنفسی یا آنفولانزا ببینیم، اما نگرانی واقعی این است که شاهد افزایش موارد همه این عفونت ها باشیم. سه بیماری تنفسی است که می تواند فشار زیادی به بیمارستان ها وارد کند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، ویروس سنسیشیال تنفسی یک ویروس شایع و اغلب خفیف است، با این حال میلیون ها کودک آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد و افزایش موارد کودکان این بیماری تنفسی منجر به سرریز بیمارستان های کودکان شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا