اجتماعی

افتتاح یک مدرسه و پروژه اینترنت پهن باند در روستای خانخودی بیارجمند

یومیر/سمنان استاندار سمنان گفت: در ادامه سفر به روستاهای بخش بیارجمند شهرستان شاهرود و در راستای تقویت و ارتقاء روستاها، پروژه اینترنت پهن باند(۴G) و دبستان ۳ کلاسه روستای خانخودی با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

سید محمدرضا هاشمی، غروب امروز چهارشنبه ۱۲ آنلاین ۱۴۰۲ در جمع‌ مردم روستای خانخودی بخش بیارجمند شهرستان شاهرود در محل‌ مسجد این روستا اظهار کرد: امروز مدرسه سه کلاسه مشارکتی شهدا بانک رفاه کارگران روستای خانخودی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع به بهره برداری رسید.

وی افزود: همچنین در ادامه سفر به روستای خانخودی، پروژه برقراری اینترنت پهن باند(۴G) این روستا در راستای تقویت و ارتقاء پوشش اینترنت موبایل افتتاح شد.

هاشمی ادامه داد: نبود آب پایدار و تنش آبی یکی از دغدغه ها و مشکلات اصلی و جدی کل استان است که روستای خانخودی بخش بیارجمند نیز با این مهم مواجه است، موضوع تنش آبی در سال جاری در استان مدیریت شد تا قطعی آب در فصل تابستان در استان نداشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ما باید در بحث مدیریت مصرف آب و در راستای افزایش بهره وری و استفاده بهینه از ظرفیت های آبی موجود، برنامه ریزی داشته و تغییر الگوی کشت و بکارگیری سیستم های نوین و تحت فشار آبیاری را در دستور کار قرار دهیم.

استاندار سمنان بااشاره کمبود منابع آبی در استان تاکید کرد: استفاده از محصولات کم‌ آب بَر و همچنین توسعه کشت گلخانه ای در راستای مدیریت بهینه از ظرفیت آبی موجود باید در دستور کار قرار گیرد.

هاشمی تصریح کرد: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان بالغ بر ۷۶۰ میلیارد تومان ویژه جهاد کشاورزی تخصیص یافت که بیش از ۱۴۰ قنات در سطح استان احیاء شده و اقدامات مطلوبی در حوزه آبیاری نوین، پوشش انهار و توسعه کشت گلخانه ای صورت گرفت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: موارد و مباحث مطرح شده در خصوص تامین آب پایدار روستا، نانوایی و تخصیص آرد و طرح هادی روستا پیگیری، بررسی و رسیدگی خواهد شد.

استاندار سمنان در پایان گفت: در دولت مردمی و جهادی سیزدهم با نگاه و رویکرد توسعه ای به مناطق محروم و روستاها، علاوه بر ۱۱۵ میلیارد تومان‌ اعتبار هزینه شده در حوزه آبفا، راه روستایی، بنیاد مسکن و میراث فرهنگی و گردشگری، بالغ بر ۶۶ میلیارد تومان اعتبار در حوزه جهاد کشاورزی، نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس، دامپزشکی، محیط زیست و پوشش اینترنت و ارتباطات زیرساخت ویژه روستاهای بخش بیارجمند شهرستان شاهرود هزینه شده است.

قزوینیان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان نیز در این آیین گفت: در راستای تقویت و ارتقاء شاخص های آموزشی در حوزه بخش بیارجمند و روستای خانخودی، امروز این‌پروژه آموزشی مشارکتی ۳ کلاسه به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: این پروژه در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و زیربنای ۲۰۱ مترمربع احداث شده و به بهره برداری رسید.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار کرد: احداث این‌ مدرسه که از سال ۱۴۰۱ آغاز و امروز به بهره برداری رسید شامل ۳ باب کلاس درس و فضای اداری است.

وی گفت: بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه هزینه شده است که ۳۰۰ میلیون تومان آن توسط خیر این پروژه تامین شد.

افتتاح یک مدرسه و پروژه اینترنت پهن باند در روستای خانخودی بیارجمند

به گزارش یومیر، همچنین در جریان این سفر، آیین کلنگ زنی اراضی ۱۰ هکتاری مسکن ملی شهر بیارجمند با حضور مهندس هاشمی، استاندار سمنان، دکتر خانی، نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین احمدی، امام‌جمعه بیارجمند و دکتر جلالی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود و عمیدی، مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان(شاهرود) در شهر بیارجمند برگزار شد.

 آماده سازی این اراضی با اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال ویژه احداث ۱۹۲ واحد مسکن ملی شهر بیارجمند انجام گرفت که در این مراسم کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث ۴۸ واحد مسکونی به زمین‌ زده شد.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا