فرهنگ و هنر

اطلاعیه ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران

نماز عید فطر امسال، با شعار محوری : “عید بندگی و همبستگی” ، در فضایی مشحون از عطر شهادت رزمندگان جبهه مقاومت و با دعای جمعی برای نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی و نجات مردم مظلوم غزه برگزار خواهد شد.

به گزارش یومیر، ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران در اطلاعیه‌ای آورده است: 

باسمه تعالی

روزه‌داران ارجمند!

      با سلام و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات،در خصوص تدابیر اجرایی اقامه نماز عید سعید فطر در مصلای بزرگ امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) و به امامت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی)، تلاش خواهیم کرد افتخار میزبانی و خدمت را با تسهیل حضور و تکریم وجود شریفتان، در حد وسع و توانمان پاس داریم، که البته این مهم، با همراهی و همکاری شرکت‌کنندگان در این رویداد بزرگ مقدور و میسور خواهد بود. از رو استدعا داریم به نکات زیر توجه فرمایید:

نماز عید فطر امسال، با شعار محوری : “عید بندگی و همبستگی” ، در فضایی مشحون از عطر شهادت رزمندگان جبهه مقاومت و با دعای جمعی برای نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی و نجات مردم مظلوم غزه برگزار خواهد شد.

علاوه بر استفاده از ظرفیت اطلاع‌رسانی رسانه ملی و رسانه‌های گروهی، اخبار، نقشه محل برگزاری و مسیر تردد، چگونگی اتصال صفوف خواهران و برادران، نقاط استقرار سرویس‌های خدماتی، تیم‌های راهنمایی و امدادی، مکان پارک خودروهای شخصی و جمعی، محدودیت‌های ترافیکی و برنامه‌های متنوع و جذاب جانبی، در قالب موشن‌گرافی، عکس و متن، در فضای مجازی به نشانی زیر تقدیم شده است:

eitaa.com/namazjomeh_tehran

rubika.ir/shabake_emamat

namazjomeh.ir/fetr

درب‌های مصلی پس از نماز صبح باز می‌شود و برنامه‌های جایگاه، از ساعت ۷ صبح آغاز خواهد شد.

نماز در ساعت ۸ صبح اقامه خواهد شد و در عین حال، تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که پس از ساعت ۷:۳۰ دقیقه، امکان ورود به محدوده مصلی و اتصال به صفوف نماز، به دلیل تراکم جمعیت و ترافیک، با دشواری زیادی همراه بوده و حتی غیر ممکن می‌باشد. از این رو، پیشنهاد می‌شود عزیزان، با تنظیم زمان حرکت از مبداء و حضور در ساعات ابتدایی صبح، موجبات آرامش خود و خانواده‌ مکرم را فراهم نمایند.

محدودیت‌های ترافیکی اعلامی توسط پلیس راهور، نحوه فعالیت خطوط اتوبوس‌رانی، سرویس‌های حمل و نقل و قطار شهری که تماماً رایگان خواهند بودو دو نقشه تقدیمی داخل مصلی و پیرامون مصلی را که در دسترس قرار گرفته است، برای انتخاب بهترین مسیر و چگونگی تردد و استقرار، شب قبل از عید با دقت مطالعه نمایید.

خطوط قطار شهری، از ساعت پنج صبح به نمازگزاران ارجمند خدمت‌رسانی خواهند کرد و تمامی ایستگاه‌های اطراف مصلی برای تردد باز خواهند بود.

۱۳ درب در چهار ضلع مصلی، به این شرح امکان تردد خواهند داشت: درب ۲۱ در ضلع غربی و بزرگراه شهید مدرس، درب‌های ۳ و ۴ در ضلع جنوبی و خیابان شهید بهشتی، درب‌های ۶، ۷، ۸، ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ در ضلع شرقی و خیابان شهید قنبرزاده، درب‌های ۱۸، ۱۹ و ۲۰، در ضلع شمالی و بزرگراه شهید سلیمانی

بر اساس تجربه و مشاهدات سال‌های قبل، درب‌های شمالی مصلی(بزرگراه شهید سلیمانی)، بهترین انتخاب برای تردد نمازگزاران ارجمند خواهند بود.

توصیه می‌شود نمازگزاران حتماً از آنلاین و سجاده(زیرانداز) شخصی استفاده نموده و از به‌همراه داشتن ساک، سبد، وسایل حجیم و غیر ضروری خودداری نمایند.

خواهشمندیم ضمن همکاری با خادمان، راهنمایان و مسئولان انتظامات، به‌منظور حفظ نظم مراسم و رعایت حال متأخرین، نشستن در صفوف جلوتردر اولویت قرار گیرد.

استدعا داریم به دلیل محدودیت ظرفیت برای خروج هم‌زمان جمعیت، از عجله و شتاب پرهیز شود و رعایت حال سال‌خورده‌ها و کودکان، به‌ویژه در ورودی و خروجی ایستگاه‌های قطار شهری مورد توجه باشد.

ضمن استدعا از خانواده‌های مکرم برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی که می‌تواند نقش مهمی در روان‌سازی تردد در مسیرهای منتهی به مصلی داشته باشد، پارکینگ خودروهای شخصی، در ضلع شمالی مصلی و در پایانه بیهقی، بنیاد مستضعفان، گلگشت و حکمت صدرا آماده خدمت‌رسانی خواهند بود.

خودروهای ” ون ” سازمان تاکسی‌رانی،وظیفه انتقال نمازگزاران از پارکینگ‌ها و ایستگاه‌های مترو به درب‌های ورودی مصلی را بر عهده خواهند داشت.

موکب‌های پذیرایی و ایستگاه‌های فرهنگی، شامل: سرگرمی و بازی کودکان، سرود و تواشیح، با مشارکت مساجد، هیئت‌های مذهبی، گروه‌های مردمی و مواکب اربعینی، در سه ضلع شمالی، شرقی و جنوبی مصلی به خدمت‌رسانی خواهند پرداخت.

از فرزندان و نورچشمان روزه اولی(به‌ویژه دختران) دعوت می‌شود در مراسم جشن و هم‌خوانی چندهزار نفره، در فضای اختصاصی تدارک دیده شده، واقع در بخش غربی صحن اصلی، از ساعت ۷ تا ۸ صبح، با راهنمایی والدین مکرم شرکت نمایند.

از عموم نمازگزاران معزز، به‌ویژه اصحاب رسانه، اهل قلم و هنرمندان دعوت می‌شود زیبایی‌های این رویداد باشکوه را مستندسازی و ثبت نموده و محتوای تولیدی را در فضای مجازی،با هشتگ‌های: #عیدفطر و #عیدبندگی ، به اشتراک بگذارند.

به‌منظور ثبت نظر و سنجش میزان رضایت شما بزرگواران از چگونگی میزبانی و تکریم، برای دومین سال متوالی، یک سامانه الکترونیکی برای نظرسنجی طراحی شده که نشانی آن بلافاصله پس از اقامه نماز، برای حاضران در محدوده مصلی، پیامک خواهد شد.

در پایان، برای توفیق انجام وظیفه در شأن شما نمازگزاران ارجمند، به دعای خیرتان نیازمندیم.

والسلام علی عبادالله الصالحین.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا