اجتماعی

از بهسازی بوستان‌ها تا پخش آسفالت در ۴۷۰ نقطه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مدیریت شهری به دلیل خدمات فراوانی که به شهروندان ارائه می دهد همواره از اهمیت و جایگاه ویژه ای در پایتخت کشور برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات و خدمات مدیریت شهری پیوند خورده است. شهرداری تهران.

در این بسته خبری به گوشه ای از خدمات مدیریت شهری می پردازیم.

بهسازی پارک های منطقه 2 همزمان با اجرای طرح خدمات رسانی

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 گفت: با اجرای طرح خدمات رسانی و بسیج نیروی انسانی و تجهیزات خودرو، بهسازی پارک ها و نگهداری معابر شهری انجام می شود.

عبدالرضا نجاریان گفت: همزمان با اجرای طرح خدمات رسانی شهرداری تهران 17 هزار و 600 متر مربع از فضای سبز پارک ها به منظور ارتقای نگهداری و خدمات رسانی بهتر به شهروندان مرمت می شود.

وی به نصب و تزیین 145 قطعه مبلمان شهری در پارک ها اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح علاوه بر احیای فضای سبز پارک ها، چهار دستگاه وسایل بازی کودکان و 2500 مترمربع کف سازی انجام شد. نیز تعمیر و بازسازی شدند.

نجاریان افزود: نظافت 810 متر مربع اسراف تبلیغات فیزیکی و غیرمجاز به مساحت 9 هزار و 350 مترمربع شستشو و رفتن غارت 2600 متر مربع المان شهری و 38000 متر مربع کنارگذر و جداول و مرمت 550 متر مربع نقاشی دیواری از دیگر اقدامات اجرایی است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 همچنین به 1800 متر لوله آبیاری فضای سبز اشاره کرد و گفت: مبارزه با آفات از دیگر برنامه های پیش بینی شده در طرح خدماتی است و در این راستا در 432 مورد شکاف شناسایی شده، غارت گذاشته شد

از بهسازی پارک ها تا آسفالت در 470 مکان

اجرای 12 هزار تن آسفالت در 470 جاده غرب تهران

شهردار منطقه 9 در ادامه دیدارهای مردمی خود با شهروندان مساجد غرب پایتخت، سه شنبه امروز با نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (آخ) در محله داسغیب ملاقات و صحبت کردند.

سید محمد رحیم مرتضوی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ مدیریت شهری منطقه 9 با شهروندان گفت: در مدت 5 ماهی که در منطقه 9 حضور داشتیم سعی کرده ایم ارتباط خود را به عنوان خدمتگزار شهروندان رو در رو حفظ کنیم. به همین منظور دیدارهای میدانی و دیدار با نمازگزاران در مساجد و خانواده های شهدا، منازل این عزیزان و دیدارهای مردمی را برای رسیدگی به مشکلات شهروندان در اولویت قرار داده ایم.

شهردار منطقه 9 به اقدامات انجام شده در شش ماهه اول سال 1401 در محله غربی پایتخت اشاره کرد و گفت: در حوزه مهندسی و عمران در 6 ماهه اول سال 470 در مجموع 12 هزار تن آسفالت ریزی شد. نقاط معابر شهری منطقه با هدف بهسازی معابر و نقاط تعداد کمی توزیع آسفالت به روش های مکانیزه و دستی انجام می شود، ضمن اینکه با احداث کانال جمع آوری آب های سطحی به طول 800 متر در خیابان های دانشگاه هوا و داسغیب، 20 مورد بهسازی مخازن و جداول، 36 مورد مرمت روسازی و جدول گذاری خیابان ها برای جمع آوری آب های سطحی انجام شده است. انجام شده است. بوده است

مرتضوی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل ترافیکی منطقه 9 در شش ماهه اول سال 1401، گفت: 4 هزار متر مربع اصلاح هندسی، اجرای 1200 متر خطوط محوری، نوسازی و بهسازی 2000 دستگاه حمل و نقل عمومی. 400 مورد در خصوص نگهداری و تعمیر انواع تابلوهای پلیسی و خبری، 167 متر مربع نصب و نوسازی تابلوهای راهنما، پنج هزار ساعت آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک برای شهروندان از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

اقدامات رئیس سازمان خدمات شهری و محیط زیست منطقه 9 در مدت مذکور عبارتند از: افتتاح گذرگاه گردشگری خیابان بدرالزمان غریب، ارتقای امنیت پارک ها و تفرجگاه های غرب پایتخت، رنگ آمیزی 36 هزار متر مربع از دیوارهای شهر، مراقبت از زیبایی شهر و ایجاد جاذبه های بصری، 12500 متر لوله گذاری و تبدیل آبیاری سنتی به مکانیزه در محورهای بزرگراه متوسلیان، آیت الله سعیدی و دکتر قریب و سایر پارک های منطقه از جمله مواردی است که شهردار منطقه 9 از اجرای آن در غرب پایتخت خبر داد.

وی اقدامات اجرایی در حوزه اجتماعی و فرهنگی را از جمله اقداماتی دانست که در شش ماهه اول سال 1401 در منطقه 9 انجام شد و گفت: در این دوره 119 مسابقه ورزشی و 25 جشنواره فرهنگی و اجتماعی و بیش از دو هزار برنامه ملی، مذهبی و نمادین با مشارکت گسترده شهروندان، ساماندهی 431 بی خانمان، توزیع 6600 سبد کالا و بسته حمایتی معیشتی در بین اقشار محروم و نیازمند و تامین سلامت شهروندان با همکاری جامعه پزشکی از نکات اجرایی است.

مرتضوی در پایان از تشکیل سه کمیته ویژه در شهرداری منطقه 9 خبر داد و تاکید کرد: در راستای خدمت رسانی به شهروندان و به جریان انداختن امور جاری، سه کمیته ویژه با حضور معاونین و کارشناسان راه اندازی شده است که از جمله می توان به آن اشاره کرد. ، کمیته های بزرگراه یادگار امام)، کمیته پادگان جی و کمیته وظیفه طرحهای ویژه شهری

از بهسازی پارک ها تا آسفالت در 470 مکان

اجرای مانور امداد و نجات و آتش نشانی در پارک جنگلی سرخهسار

رزمایش آتش نشانی و نجات در پارک جنگلی سرخهسار با حضور نهادهای تخصصی شرکت کننده، آتش نشانی، اورژانس، عوامل ستاد مدیریت و پیشگیری از بحران منطقه و منطقه 4 برای آماده سازی و رسیدگی به حوادث منطقه سرخهسار برگزار شد. پارک جنگلی، منطقه 13.

محمدهادی علی احمدی با اعلام این خبر، گفت: این رزمایش با هدف کاهش خسارات و افزایش آمادگی برای مقابله با حوادث غیر مترقبه و آتش سوزی و کاهش خسارت در پارک جنگلی انجام می شود. سرخجه نرده اجرا شده است.

شهردار منطقه 13 افزود: ماموران کلانتری طبق سناریوی فرضی به خودرویی در جنگل مشکوک شدند. سرخجه توقف سفارش نرده که خودرو را می دهند که به دلیل تخطی از دستورات پلیس و عدم کنترل خودرو به پارکینگ برخورد کرده و باعث آتش گرفتن خودرو و پارکینگ شده و باعث مجروح شدن نگهبان و شهروندان و ماموران شده است. بی سیم و با شهرداری منطقه 13 و آتش نشانی تماس می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اعزام تیم ارزیاب منطقه 4 و عوامل اجرایی به محل حادثه مشکوک با دستور رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه، نوار خطر توسط عوامل منطقه 137 برای جلوگیری از ورود شهروندان به حادثه کشیده شد. وی گفت: امنیت محل توسط نیروهای انتظامی برقرار است و آتش نشانان آتش را خاموش کردند و مصدومان توسط عوامل اورژانس معاینه و انتقال شدند.

علی احمدی با تاکید بر اینکه شناسایی عوامل بروز حوادث و سوانح و فراهم کردن شرایط برای پیشگیری و مقابله با آنها می تواند آسیب های احتمالی را به حداقل برساند، گفت: سنجش توان کارکنان ستاد مدیریت بحران و سایر گروه های تخصصی شهرداری منطقه 13 است. تعیین سهم و نقش مسئولیت های هر یک از سازمان ها و ارزیابی کیفیت دوره های آموزشی ستاد برای شهروندان آموزش دیده از اهداف اصلی این رزمایش بود.

دکمه بازگشت به بالا